Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi történik ha a kutyám...

Mi történik ha a kutyám megsebesít, vagy eltesz valakit láb alól?

Figyelt kérdés
2015. febr. 8. 00:43
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
mielőtt rámtörné az ajtót a kommandó, nem történt ilyen. De könnyen megeshet, de úgy néz ki elég bátrak a tolvajok, mert néha a szomszéd telekre így is bemásznak, hogy kint van a kutya.
2015. febr. 8. 00:43
 2/17 A kérdező kommentje:
Gondolom a szép magyar törvények miatt engem büntetnének a kutyámat meg élve elásnák a parlament előtt.
2015. febr. 8. 00:46
 3/17 anonim ***** válasza:
rakd ki a kapura hogy vigyazz a kutya harap
2015. febr. 8. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
56%
Az én rotim pár hete megharapta egy kisgyerek arcát ezért el kellett altatnunk, de jobb így mert tuti elmondta volna a szüleinek.
2015. febr. 8. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Házőrző kutya..ha valaki bemászik, és a bundás elkapja, esetleg leharapja a kezét-lábát....

Igazad van, minden esetben ti járnátok szarul..

Azok a büdös görények meg még fel is jelentenének titeket, a kutyát meg elaltattatnák...


Hála a mi kis törvényeinknek, mindenkit védenek a törvények, csak épp minket nem...

2015. febr. 8. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Elég bizonytalan.
2015. febr. 8. 01:28
 7/17 anonim ***** válasza:
18%

4-es szegény kutya :((

Persze a gyerek is szegény, de azért...:( Szomorú, hogy ilyenek történnek :'(

2015. febr. 8. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
#7: Szerintem #4 egy vicc akart lenni. Ha mégse, akkor viszont nincs értelme.
2015. febr. 8. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi, ha "ügyes" vagy.



Igazából a jogszabályok védelmére ne nagyon számíts, mert minden "előljáró" úgy alkalmazza ezeket ahogy neki tetszik, az igazság vagy a kutya sorsa természetesen senkit nem érdekel, hiszen hol lehetne már egyenlőségjelet tenni (a magyar fejekben) a kutya jogai és egy ember jogai mellé!


A tanácsom a következő, ha ilyesmi történne.


A kutyát el kell rejteni ismerősöknél, vagy keresni egy állatvédőt, hogy ideiglenesen dugja el pár hétre, hónapra, aztán be kell jelenteni, hogy eltünt, elveszett.



Ha chippes a kutya akkor elképzelhető, hogy egy új chippre is szükség lesz!


A régi chippet pedig ki kell nyírni! Erre megteszi egy jó erős neomídium mágnes amit 24 órára fel kell erősíteni a kutya nyakörvére oda ahová a chippet belőtték.


A saját sztorimat nem írom le inkább, az egészből annyi a lényeg, hogy a tettesnek a következő sarkon mentőt kellett hívni, mert még negyed óra és elvérzik.


Lényegében így kapták el.

2015. febr. 8. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Az előző válaszom magánterületen, bekerített telekre történő behatolás esetére értendő.


Ha a kutya valakit eltesz láb alól, az már véleményem szerint fogas kérdés, igazából a gazda belátására bíznám a döntést, de az előző módszer ez esetben is alkalmazható.


Viszont abban biztos vagyok, hogy valamilyen úton módon meg fogják szorongatni jogilag a gazda tökeit a haláleset miatt. Ezen talán enyhíthet, ha a gazda "beáldozza" a kutyát.


Sajnos ez van..

2015. febr. 8. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!