Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fiatalon lehet ivartala...

Milyen fiatalon lehet ivartalaníttatni a szuka kutyámat?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm az értelmes válaszokat!

2015. febr. 8. 09:31
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
Pár hónaposan is lehet, de jobb megvárni az első tüzelést,és csak utána ivartalaníttatni. Az első tüzelés ideje változó a kutyáknál, általában 7-9 hónaposan esnek át az elsőn.
2015. febr. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
Fogják mondani, hogy nyugodtan ivartalanítsad kölyökként, de én nem ajánlom! Magasabb lesz az átlagnál, vékonyabb lesz a csontja, nyurgább lesz az egész kutya. Nem fognak az ösztönei úgy kifejlődni, mintha legalább az első tüzelést kivárnád, de én inkább azt ajánlom, hogy a 2 éves kort is várd meg! Még egy 1 éves is fejlődésben van. Tapasztalatból mondom, én a szuka kutyámat 4 hónaposan ivartalanítottam és nagyon megbántam.
2015. febr. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%
Én is úgy gondolom, hogy jobb megvárni az ivarérettséget (általában 8 hónapos kor, de én várnék legalább 1-1,5 éves koráig, főleg, ha nagytestű!).
2015. febr. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%
Tüzelés előtt.Ezzel még jobban csökken az ivarszervi daganatos megbetegedések kockázata.Ez kisebb kutyánál kb.hat hónapos kor.Jó orvost és gépi altatást válassz.
2015. febr. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
60%

3-4 hónapos kortól lehet, de mindenképp első tüzelés előtt.

[link]

2015. febr. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
85%
2 évesen is csökkenni fog az ivarszervi megbetegedések százaléka, mivel ami nincs, az nem lehet beteg. én is a másfél, 2 éves kort ajánlom.
2015. febr. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#5 Érdekes írás érdekes statisztikai adatokkal.
2015. febr. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha feltétlenül kell ivartalanítani, ez általában kinti kutyáknál szokott kelleni, akkor egy éves kor alatt én sem javasolom. Egyébként van hátránya is az ivartalanításnak. Csöpögtetheti a vizeletét, és elöregszik a szervezete a szuka kutyának, mint egy változókor utáni nőnek. Ha például van mellette kan kutya, akkor inkább a kant ivartalaníttatnám.
2015. febr. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
7-es, igen, ez elég jó összefoglaló. Ilyen kérdésekhez mostanában ezt linkelem, nem pedig egyesével írom ki az adatokat.
2015. febr. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!