Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsam meg a puli...

Hogy tanítsam meg a puli kutyámat, hogy ha ráteszem a pórázt jöjjön utánam?

Figyelt kérdés
Tegnap megpróbáltam, rátettem, de csak lefeküdt, hiába húzom, akkor sem áll fel, csak tovább ül, vagy fekszik, ha szólok neki nem reagál rá semmit, ha nincs rajta a póráz, akkor hallgat, meg minden de így nem.

2015. febr. 8. 10:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Próbáld meg jutalomfalattal odacsalni vagy játékkal. Mennyi idős egyébként? Szoktathatnád hozzá például jutalomfalattal. Próbáld meg "titokban" rácsatolni. Ha csak a nyakörvet rakod rá is ezt csinálja? Ha nem akkor mondjuk a nyakörvre csatold rá a pórázt mielőtt rátennéd a kutyádra és csak aztán rakd rá. Nincs valami rossz élménye a pórázzal kapcsolatban?
2015. febr. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az első vagyok. Terelő kutya, nem lehet hogy ráteszed a pórázt de elengeded a végét és elfutsz? Azt próbáltad már? Hátha az segít neki hozzászokni.
2015. febr. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Pontosan nem tudom, hogy mennyi idős, de még nincs egy éves, és azt sem tudom, hogy volt-e rossz élménye pórázzal kapcsolatban, de amióta nálam van, azóta biztos hogy nem volt. A nyakörv az rajta van mindig, egyszer nem vette észre, hogy rá tettem a pórázt, elkezdett szaladni a kapu felé én is mentem utána, de egy kicsit lemaradtam, és megrántódott, rögtön észrevette, és megint lefeküdt. Azért nem merem kipróbálni úgy, hogy elengedem a pórázt, mert akkor magára gabalyítja.
2015. febr. 8. 17:21
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem is van pulim, és ez nekem bejött. Tedd rá a pórázt, ha lefekszik álítsd fel, és először lassan lezdj el sétálni vele. Ha elindul melletted, akkor dícsérd meg. Pár másodpercenként haladj gyorsabban és idővel (valószínűleg) meg fogja szokni a pórázt. ;) Ui.: Ne tartsd feszesen a pórázt, csak ha egy picit meg kell húzni, hogy induljon. :)
2015. febr. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Már ezt ki próbáltam, és működött, de eléggé nehezen jött még. De hogyha meghúzom egy kicsit is, akkor lefekszik megint.
2015. febr. 21. 16:59
 6/8 anonim válasza:
Bár nekem nem volt ilyen gondom az én pulimmal, próbáld meg a játékkal összefonni, hogy élvezze, csalogasd, guggolj le elé és egy fél méternek is örülj, és jutalmazd meg. :)
2015. márc. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Előz vagyok, hogyha pedig a megrántástól nagyon fél, próbáld egy kissé húzni (persze nagyon kis erőre gondolok) a pórázt rajta, és közben simogatni, és ismét ezeket a dolgokat :)
2015. márc. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsot! :D
2015. márc. 4. 22:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!