Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom beszoktatni a...

Hogyan tudom beszoktatni a másfél éves vizslámat a házba úgy, hogy ne rágjon szét semmit és szót fogadjon?

Figyelt kérdés
Van egy másfél éves vizslám és sokszor beszéljük itthon, hogy milyen jó lenne beengedni a házba. Ott lenne velünk a konyhába mikor vacsorázunk, a nappaliba nézné velünk a tv-t stb.:) De sajna nagyon el lett kapatva kiskorában és most nagyon kajla, szeleburdi és múltkor olyan balhét csinált, mikor beengedtem, hogy alig lehetett kivinni..(morgott rám és majdnem megharapott, erről is le szeretném szoktatni, de nem tudom, hogyan lehetne)(tudom tudom el**sztuk) A szobatisztasággal szerintem nem lenne gond, már megszokta, hogy kint végzi el a dolgát és nem piszkítana be a házba. Nehéz dolgom lenne, vagy már késő?

2015. febr. 8. 12:50
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Hat kicsit hamarabb is el lehetett volna kezdeni, de egy kutya tanitasa sosem tul keso. Ajanlom a kutyaiskolakat ott sokat segitenek meg a legrosszabb kutyabol is lehett oleb ha jo az iskola. Remelem tudtam segiteni!
2015. febr. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egyrészt le kell mozgatni rendesen. Nem egyszer, hanem minden nap, mert vizsla, igényli. Séta, bandázás, futás, biciklizés, labdázás, tanítás, ami belefér, kb. 1,5 óra naponta. Nem, a kert nem elég, az halálosan unalmas nagyjából a harmadik naptól, mióta hazavittétek őt.

Másrészt meg kell tanulnotok irányítani és fegyelmezni a kutyát. Ha ez eddig nem ment otthon egyedül, akkor én egy jobb kutyasulit tudnék javasolni, pláne ha morog meg kapkod, mert arról nem leszoktatni kell, az nem egy rossz szokás, hanem komoly viselkedési probléma, amit a gyökerénél kell kezelni és kiirtani, mielőtt megharap valakit a kutya.

2015. febr. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!