Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Póráz nélküli sétához hogy...

Póráz nélküli sétához hogy kezdtétek szoktatni a kutyátokat?

Figyelt kérdés

A kutyám 8 hónapos, de még nem megy tökéletesen láb mellett. A kerítések mögött lévő kutyákhoz akar mindig futni, olyankor húz. Úgy látom, imád szaglászni, így kicsit mindig előttem megy. Ma hazafele menet az utcánk elején elengedtem, és picit elém ment, aztán mögém, aztán a szomszédunk kutyáihoz, majd hívtam, és rohant hozzám, illetve haza. Azonnal megjutalmaztam, visszahíváskor mindig szoktam.

Ti mit gondoltok, mit tennétek?


2015. febr. 8. 13:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha meg akar előzni, vagy másfelé akar menni, azonnal megállok, vagy lassítok és visszahívom láb mellé. Ha kétszer, háromszor is bepróbálkozik, akkor erőteljesebben szólok rá, és akkor tudja, hogy most ez van, mellettem kell jönnie. De forgalmas helyen nem szoktam póráz nélkül vinni, sose lehet tudni...
2015. febr. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

nálunk van egy vezényszó, ha ott kell lennie mellettem, alapból inkább előttem, mellettem megy, néha mögöttem is (de azt nem nagyon szeretem, mert nem látom, de van, hogy szaglászik és lemarad kicsit)

először sétáljatok olyan helyen, ahol kevesebb zavaró körülmény van(nyugodt utca, lakótelep, park, erdő, mező), gyakoroljátok a behívást, fuss el, bújj el és ha megtalál/visszajön mindig nagyon dicsérd meg (nagyon jól csinálod, hogy mindig megjutalmazod)

ha valami olyat csinál, amit nem díjazol, akkor szólj rá, ha moderálja magát, akkor dicsérd meg

2015. febr. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Kapuszta Pálné válasza:

Nem volt rá szükségem hogy tanitgassam a póráz nélküli sétákra, mindegyik magától tudta mi a dolga. Az uszkár meglép, de ő olyan tesz egy-két kört, de hazajön már 15 éves, a két kisebb pedig annyira a nyomomban van, hogy egy nem látszó pórázon sétáltatom őket.

Az uszkárt az esti sétánál megkötjük, mert rosszul lát és nem szeretnénk ha nem találna haza.

2015. febr. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!