Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mik a hátrányai és előnyei a...

Mik a hátrányai és előnyei a szuka ivartalanításának? Most akkor milyen korban ajánlott?

Figyelt kérdés

1.kérdés kiegészítése: Nem arra gondolok hogy nem lehet kölyke, hanem hogy pl. elöregszik a teste...stb. (Van valakinek személyes tapasztalata?) Sokan azt mondják, hogy jobb a kant ivartalanítani. Miért van ez? Csak azért mert vele sokkal könnyebb a dolga az orvosnak meg kevésbé kockázatos, vagy a szukát jobban megviseli?


2.kérdés kiegészítése: Itt is egy csomószor hallottam egymásnak ellentmondó véleményeket, hogy valakik azt mondták, hogy az első tüzelés előtt jó ivartalanítani, vannak akik meg azt, hogy várjunk vele 1-2 éves koráig. Most akkor mikor jobb?



2015. febr. 9. 15:43
 1/8 anonim ***** válasza:

Elöregedik a teste? :D Ez mit takar pontosan? Célszerű mindkét nemet ivartalaníttatni, mert megóvod őket az ivarszervi betegségektől, plusz a szukát a méhgyulladástól (ha beteg lesz, bele is halhat, és ha már beteg lett, ígyis úgyis kiszednek belőle mindent, így egyszerűbb műttetni), valamint az álvemhességtől is (aminek a kezelése nem olcsó)

Szerintem ebben a témában jobb megkérdezni több állatorvost is.

2015. febr. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Olvasni, olvasni...

[link]

2015. febr. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2015. febr. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
62%

Elsődleges előnye az, hogy nem alakul ki gennyes méhgyulladás és egyéb ilyen megbetegedés! Az, hogy nem lesz felesleges alom.. nos, én ezzel úgy vagyok, hogy aki felelős kutyatartó, annál egyébként sem lenne (mint ahogy nálunk sem volt, mert nem akartunk, figyeltünk rá, 8 évesen lett aztán ivartalanítva a szukám).

Persze csak megbízható orvossal érdemes csináltatni, mert sokan még mindig csak elkötik a petevezetéket, vagy nem veszik ki a méhet, csak a petefészket mondjuk és ilyenkor bizony ugyanúgy fennáll a daganatos megbetegedés lehetősége, vagy a gennyes méhgyulladás!

Viszont sokan elfelejtik megemlíteni, hogy azért egy ilyen műtét kockázatos is, főleg ha nem megfelelő orvossal végeztetjük. Pont egy ismerősöm járt úgy, hogy a műtét után is még évekig tüzelt a kutyája. Aztán megműttette mással, mire kiderült, hogy maradtak benne petefészek darabok (ami nem biztos ,hogy az orvos hiába, hiszen akár egy mm-nyi darab is bent maradhat véletlenül...), illetve be volt gyulladva a csonk, már konkrétan nem emlékszem mi miatt... A varrattal is lehetnek gondok, akár ki is szakadhat, ha nem jól varrják és/vagy nem vigyáz rá a gazda, hogy ne piszkálja a kutya... Szóval azért nem teljesen kockázatos a dolog, mint ahogy azt sokan leírják!


Én a tüzelés/ivarérés utáni ivartalanítást preferálom. Szükségesek azok a hormonok a kutya fejlődéséhez, testileg, szellemileg egyaránt. Én mindenképp várnék legalább 1-2 éves koráig, ha nagytestű, inkább 3 éves koráig, akár kan, akár szuka. Általánosságban véve az állatorvosok többsége is ezt javasolja, de persze sajnos vannak olyanok, akik akár a 3 hónapos kutyát is képesek ivartalanítani... Ezt mindenki maga dönti el, hogy hogy akarja, én biztosan megvárnám az ivarérettséget.

2015. febr. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.


Egyébként én semmilyen rosszat nem tapasztaltam (remélem nem is fogok) ivartalanítás után. Nem hízott meg a kutya, ugyanolyan mozgékony, a viselkedése sem változott semmilyen irányba...

Utálom azt is, mikor mondják páran x problémára, hogy ivartalaníttasd és akkor majd megváltozik... Dehogy változik! Főleg ha viselkedésproblémás... nem az ivartalanítástól fog megváltozni, nevelni kell és kész. Persze, biztosan változik minimálisan, de szerintem ez nem észrevehető.

2015. febr. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez pont egy olyan kérdés amit nem szerencsés itt feltenni! Én magam is már rengetegszer leírtam az ivartalanítás előnyeit, azt is, hogy mikor érdemes elvégeztetni, de sajnos itt túl sok az idióta hülyegyerek aki abban leli örömét, hogy lepontoz, vagy ami még rosszabb úgy osztja az észt, hogy fogalma sincs a dologról!


Szóval én azt javaslom, és ha jót akarsz magadnak és a kutyádnak akkor meg is fogadod, hogy elmész egy normális állatorvoshoz (vagy akár többhöz) és kikéred a véleményét, addig is van egy rakás weboldal ami a témával foglalkozik, keress rá (tudod a google a barátod), jobban jársz mintha az itteni válaszokból próbálnád meg kiválogatni, hogy akkor most mi is lenne a helyes!


Én már többször nem fogom leírni, meguntam a sok önkéntes állatvédőt és tudatlan barmokat!

2015. febr. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
74%
nagy az isten állatkertje. de a neten minden infót megtalálsz. javasolt időpont 5-8-hónapos kor között . ami az első tüzelés előtt van !
2015. febr. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Valóban tüzelés előtt érdemes,de lehet utána is,ha szimpatikusabb,csak ne várj vele ėveket.Van szakirodalma a tėmának a neten,statisztikai adatokkal,azokra keress rá.igazából az a jó,ha a kan és a szuka is ivartalanítva van,mert iszonyat mennyiségben termelődnek a felesleges almok,emellett egészsėgvédő hatása is van,mindkėt ivarnál.
2015. febr. 10. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!