Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetnék, hogy ne sérüljön...

Mit tehetnék, hogy ne sérüljön senki?

Figyelt kérdés
Van egy 4 éves szuka Németjuhász kutyám, és mostanába rendszeresen elszoktam vinni sétálni a környékre. Alapjáraton nem bánt se embert, sem más állatokat, viszont egyszer bedugta véletlen az egyik kerítésen az orrát egy másik kutyához, aki megkapta az orrát. Erre fel nagyon vicsorított és morgott rá, ha nincs az a kerítés tuti szétkapta volna a másik kutyát. Egy másik nap pedig pont egy elég méretes kóbor kutya ment az utcán, szerncsére időben észrevettem és elszaladtam a sajátommal előle, még mielött kapcsolt volna a kóbor eb, hogy egy másik kutya van elötte. Mióta megharapták a kutyám retteg attól hogy esetleg egy kóbor állattal találkozunk az utcán, és ne adj isten egymásnak is ugranának. Tehát a kérdésem az, hogy ilyenkor mit tehetnék? Természetesen megpróbálom elkerülni az ilyen szituációt, de ha mégis ránk támadna egy kóbor kutya, mi a leghelyesebb ilyenkor? Nem szeretném bántani, igazából az lenne a legjobb, ha van valamilyen eszköz, vagy bármi, amitől megrémülne, és elszaladna.

2015. febr. 9. 15:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
11%

Ha Magyarországra költözöl, feltétlenül tanúlj meg magyarul!!!

Nem szégyen ám Magyarországon helyesen magyarul beszélni és írni!!!

Ez nem magyar óra, hanem megyarok vagyunk, akik nem szégyenlik a magyarságukat!

2015. febr. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ismét a kérdéshez tartozó választ kaptam. Jár a taps.
2015. febr. 9. 15:57
 3/14 A kérdező kommentje:
Ha már a "tanúlj" szót így írtad, én meg sem szólalnék. Egyébként. De ezt már csak azért, hogy a te szinteden kommunikáljak veled.
2015. febr. 9. 15:59
 4/14 anonim ***** válasza:
9%

Sztem nem ide akarta írni az illető. :)

Ne haragudj, nem tudok rá válaszolni, de én is féltem a kutyám a kóboroktól. (Mindegy ki "nyerne".)

Hátha vki ér értelmesebbet is. :)

2015. febr. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
20%

Az sem baj, ha nem érted! Majd ha ide költözöl végleg, megismered a nyelv árnyalatait, az iróniát, meg a szépségeket!

"h igy irok te sem f beloles s erteni de meno meg h dj"

persze ez a másik véglet, de érdemes odafigyelni rá!


Egyébként, meg szarok rá, hogy lepontozol!

2015. febr. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Una ***** válasza:
49%
Mindenképpen kutyák közé kellene vinned. (Kutyaharapást szőrével!) A korábbi rossz tapasztalat miatt egy kiképzősuli lenne a leginkább megfelelő erre. Ha nem is képeztetnéd a kutyát akkor is segítene az a környezet mivel a jól szocializált kutyák között feloldódna és megtanulná a szükséges alapokat a kutyád. Az idő fontos! Minél hamarabb kezdd el amennyiben van kutyasuli a lakóhelyed környékén.
2015. febr. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
31%

Ez azért nem semmi!

A többieket miért pontoztad le???

Csak ürügy volt a kutya???

2015. febr. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
57%
Paprikaspray a kobor kutyak ellen. Viszont a kutyad ugy tunik, nincs szocializalva. El kene vinni egy jo suliba es hozzaszoktatni mas kutyakhoz, igy o is tudni fogja, hogy nem a verekedes az egyetlen eszkoz a kutyakkal valo kommunikaciora.
2015. febr. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
68%

Hát elég fordítva gondolkozol.


Röviden válaszolva , azt kéne megtanulni, (sőt, előbb elfogadni, hogy ez agy egyetlen, és egészséges megoldás) hogy hogy tudod kontrollálni az ilyen helyzeteket.


"időben észrevettem és elszaladtam"

Ez, pl kimenekülés a helyzetből, aláásod a tekintélyed, csorbul a bizalom.


"Mióta megharapták a kutyám retteg attól"

Nem!

Te rettegsz tőle, a kutya meg érzi ezt, felkészül a legrosszabbra, hiszen érzi rajtad a pánikot.

Így, (miattad) harcra kész állapotban találkozik a másik kutyával, aminek kizárólag balhé lehet a vége.

(Kivéve, ha valami hiper nyugodt terápiás kutya, de olyanból nem sok szaladgál)


"Természetesen megpróbálom elkerülni az ilyen szituációt"

Sajnos, hogy ezzel próbálkozol, a problémával való szembenézés helyett.


Mindenképpen hasznos lenne, az egyik válaszoló javaslata, minél több kutyával összeismertetni.

Kutyával kapcsolatban most van benne egy intenzív emlék.

És ha jól tippelek, ez az utolsó emléke, idegen kutyával.


Legalább ennyire erős új, de pozitív élmény kell, hogy felülírja a beidegződést, és a rossz emléket.

Ehhez , egyértelműen a legnagyobb segítség a te hozzáállásodnak a megváltoztatása lenne, ez nem kérdés.


Ha azt látja rajtad, hogy teljesen nyugodt és magabiztos vagy, minden a legnagyobb rendben, akkor ő sem fog támadni, és ha nem készül támadásra, akkor szinte biztos, hogy őt sem fogják megtámadni.


Ha odavezeted egy másik kutyához, (egyértelműen te vezesd oda őt, ne ő téged!!!!)

Ne szemből vidd oda, hanem oldalról.

Ha kicsi pórázhúzást is érzel, vagy bármilyen jelet, tétován rád néz, biztasd, borzolja a szőrét, túl magasra emeli a farkát vagy a fejét, görcsösen tartja farkát vagy a fejét, bármi jele a feszültségnek, állj meg, fegyelmezd, szólj rá, fektesd le.

Ha megnyugodott, akkor vezetheted tovább a másik kutya felé.

Ha előremereszti a fülét, vagy szemmel láthatóan a szemével vizsgálja, szintén fegyelmezni, leállítani, visszanyugtatni, és úgy folytatni.

A helyes ismerkedés, ami biztatandó, a szaglás.

Állj meg 1 méterre, fél méterre, érezze a másik kutya szagát.

Semmi szemkontaktus.

Azt is csinálhatod, ha van ismerősöd, hogy előttük sétálsz, a másik kutya mögöttetek, így megszaglászhatja hátulról.


Séta nélkül is lehet, fordítsd meg a kutyád, hogy a másik kutya kedvére szagolhasson.


Ha kiszaglászták magukat, 99%, hogy onnantól nem lesz balhé, hacsak valamelyik gazda nem kezd el rosszat feltételezni.


Nagyon fontos dolog!

A póráz szigorúan legyen laza!!!

Egy feszülő póráz annyi feszültséget ad át egy kutyának, hogy abból szintén csak balhé lehet.

Igazából ha testközelben vannak a kutyák, és láthatóan eszük ágában sincs verekedni, a legjobb ledobni a pórázokat, mert a természet jó munkát fog végezni, ebbe az ember a legtöbbször csak belerondítani tud!


És még van egy videó, amit azért kerestem meg, hogy lásd, hogyan kell kontrollálni egy helyzetet, hogyan kell területet kinyilvánítani, ilyesmi:


21:00-tól találkoznak egy boxerral, ott azt magyarázza, hogy ha bepánikolnak annak totális támadás lenne a vége, így meg hogy csak ott állnak nyugodtan, egy kis terület védő ugatás, és annyi.


A lényeg 21:45-től van, amit mutatni akartam, 2 kóbor kutyával.


https://www.youtube.com/watch?v=TQIV5YqkkWs

2015. febr. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
65%
Utolso, szerintem aki nem tapasztalt kutyas, az egyedul ne probalkozzon ilyesmivel, szakember kene hozza, kulonben nagy baj lehet.
2015. febr. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!