Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Adhatok a kutyámnak étkezési...

Adhatok a kutyámnak étkezési zselatint?

Figyelt kérdés

Izületi gondjai vannak, nehezen jár, próbáltam neki a zöldkagylót és más étrend kiegészítőket, de kiköpi mindet. Hiába csomagolom be neki az ételébe v töröm össze, egyszerűen nem eszi meg. Olvastam neten, h az étkezési zselatin segíthet az izületeken az embereknél, de a kutyámnak adhatom? Egy teáskanálnyira gondoltam, vízzel elkeverve - kis testű, idős kutya.

köszönöm!



2015. febr. 10. 23:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Száj kinyit, tabletta bedob hátulra, száj összecsuk, gyógyszer lenyelve. Nem kell könyörögni, be kell adni neki a gyógyszert, és ennyi.

Zselé helyett amúgy inkább nyers csontos húst etess vele, olyat, amiben sok az ízület. Csirkenyakat pl., darálva is jó, ha nem tud rágni. Ízületre a legjobb ízületet enni - fura, de így van, orvos ismerős is utánanézett :)

2015. febr. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
köszönöm, múltkor így próbáltam neki beadni de az lett a vége, h a cipőmön kötött ki
2015. febr. 10. 23:51
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha már gond van az ízülettel, a zselatin kevés. Akkor inkább csirkeláb. de a gyógyszert nem tudja kiváltani sajnos.

Azt nem írta az előző, hogy fej felemel, majdnem függőlegesre. Úgy is kell összecsukni a száját és utána kicsit megsimogatni lefelé a nyelőcsövét. Ha utálja, minden ilyen után mehet egy nagyon szeretett jutifalat.

2015. febr. 10. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Azt nem tudtam, h feljebb kell emelnem a fejét én csak úgy betettem a szájába, de kipróbálom!!! kösziiii :)
2015. febr. 10. 23:56
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát kell hozzá egy kis rutin, meg gyorsaság :) Még addig kell összezárni a száját, amíg hátul van a cucc, és nem ügyeskedte előre, aztán meg igen, torkot simogatni, vagy megijeszteni a kutyát egy hirtelen BÚ-val, vagy valamivel, attól is nyelnek :) Illetve az öregnek be szoktam fogni az orrát, de nem tudom, hogy tényleg az használ-e, vagy addigra ő is megunja és lenyelné anélkül is... :)
2015. febr. 10. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
:D :D búúú :D kipróbálom :D köszi , mindkettőtöket felpontoztam
2015. febr. 11. 00:02
 7/15 anonim ***** válasza:

én meg ujjal szoktam betolni a gyógyszert a nyelve hátuljára, és utána emelem az orrát a magasba.


egyébként én adtam zselatint is, a lovamnak is.


a mi kutyánknál a hialuronsavas ízületfeltöltés segített sokat.


nyugodtan adhatsz neki zselatint, de tényleg nem csodaszer.


tehát száj szétfeszít, nyitva tart, gyógyszer nyelvre bedob, ujjal betol, fej feltart és már lent is van!


úgy látom akkor mindig is egészséges kutya volt, hogy eddig soha nem kellett neki gyógyszert adni.

2015. febr. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Esetleg még egy ötlet.....


Mivel az én kutyám feje olyan kicsi, hogy ha erőszakkal akarnám neki beadni a bogyót félő, hogy kárt teszek benne az alábbi módon szoktam:


sok pici darab sajt, első falatba be a bogyó, aztán gyorsan adogatom a szájába a többit és sutty...lenyelte anélkül, hogy kiköpte volna:)

2015. febr. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

itt megnézheted hogy csinálják a profik. 01:20-tól van a lényeg:

https://www.youtube.com/watch?v=Bv7Y0LeANqY

2015. febr. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
6%
ha egy nyamvadt gyógyszert sem tudsz beleerőszakolni a kutyába, akkor hogy keféled-fürdeted-vizsgálod meg ( száját-szőrét ) ?
2015. febr. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!