Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan állítsam le?

Hogyan állítsam le?

Figyelt kérdés

Egy évvel ezelőtt hoztunk haza egy németjuhászt, most 14 hónapos. Sajnos egyik idősebb kutyánk sem akar vele játszani, a labradorunk beteg is, nem is tudna, a tacskó viszont sosem szeretett barátkozni... a labradorra is ráugrik néha, de mikor rászólunk leszáll róla, a tacsi viszont automatikus célponttá válik amint kijön a házából... bár ugyan csak játszani akarna, nem hajlandó venni a lapot, hogy a tacsi nem komálja... ilyenkor megy a morgás rendesen, néha ugatnak is, de eddig sosem okoztak kárt egymásban, mostanáig... próbáltam tiltani, a szóra szinte nem is reagál, ha megfogom a nyakörvét a németjuhásznak attól csak még jobban behülyül és mintha komolyan neki akarna már menni olyankor... lenyomtam a földre, kis időre lenyugszik aztán mikor elengedem megint megy szaglászni a tacsi után... sokszor még játék közben is otthagy egy pillanatra, mert meglátja a tacsit... a németjuhászt különben kicsi kora óta vittem szocializálni, óviba, kiképződél is járt, igyekszem minél többet foglalkozni is vele, de a tacsis civakodás ennek ellenére mindig visszatér, olyannyira, hogy ma szegény tacsi meg is sérült... amúgy mindhárom szuka, a két öreg ivartalanítva van, a németjuhász kiállításra lett szánva, így még egyelőre nem, de addig is ez így nem mehet tovább...

Kérlek, ha tudtok, adjatok tanácsot, hogyan vessek véget ennek? Mit tegyek másként vagy hogy legyek eréjesebb? Köszönöm előre is!



2015. febr. 11. 01:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%

Annyira imádom, amikor ennyi kiképzővel a háta mögött az ember nem tud hatékonyan tiltani...

Tökmindegy, mit csinálsz, a lényeg, hogy az az élmény maradjon meg a kutyában, amitől legközelebb kétszer is meggondolja, hogy megéri-e. A lenyomást nyilván nem jól csinálod, azt felejtsd el. Akkor már inkább fogj egy boroskannát, dobj bele pár szem kavicsot, és azzal kergesd meg a kutyát.

2015. febr. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
A foglalkozás mit jelent?Naponta kellene jól lemozgatni,kivinni futni,labdázni stb.Fiatal,sok az energiája.Ha nincs levezetve,hiába tiltod,folytatni fogja,ahogy nem vagy ott.
2015. febr. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Solat játszunk, labdázunk frizbizünk, néha ha ki is marad egy nap az gyetem miatt, este bepótoljuk... Nem segit a lefárasztás, mint irtam még játék közben is érdekesebb neki a tacsi... Az itteni kutyaoktatást meg inkább nem firtatom, mert semmi haszna nem volt.. Kutyaoviban semmi ujat nem csináltunk, az alaposítancsokra is én egyedül tanitottam, a kiképzönél meg felkészítették a vizsgára, de hiába mondtam a viselkedését azzal nem akartak foglalkozni... Más oktató nincs 2 orán belüli távban autoval, rendes kutyasulirol meg még csak nem is hallottak errefelé...

Nem igazán értem hogy lehet roszzul lenyomni, de azt a kavicsos modszert majd kiprobálom.. Ha van valakinek még valami tippje vagy ötérte/tanácsa várom a további válaszokat...

2015. febr. 11. 10:22
 4/17 anonim ***** válasza:

Nincs hatalmad a kutya felett. Nem hallgat rád. Nem ismeri a --nem--szó tartalmát. Próbálkozhatsz innen bármilyen tanáccsal, ha nem jól hajtod végre, nem lesz látható eredménye.

Annyit tehetsz, amíg nem vagy képes hatni a kutyádra, hogy nem engeded össze a tacsival.

2015. febr. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Rosszul lenyomni úgy lehet, hogy nem megy át az üzenet. Nem azt érzi a kutya, hogy mindjárt kicsinálod, csak simán kifekteted. Ha meg átmegy az üzenet, de a kutya nem hajlandó elfogadni, és elengeded, még mielőtt feladná a küzdést (agyban, nem fizikailag), akkor ráadásul ő nyerte meg a dolgot, és inkább ártottál vele, mint nem.
2015. febr. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Te figyelj csak, és próbáltad már egyszerűen a hangoddal és a testeddel elzavarni a tacsitól anélkül, hogy hozzáérsz? Pedig elég hatásos! Én így tiltottam le anno a porszívóról, partfisról a kutyámat. Még mielőtt odaér, eléállok és nem engedem közelebb. Már akkor oda állok a porszívó, kutya, macska, akármi elé, amikor még csak nézi. Ennyi.
2015. febr. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Igen, próbáltam, de elég kitartó... ha én a tacsival vagyok nem szemtelenkedik, elmegy ha elküldöm, de ha arrébbmegyek tőle, vagy például játszunk, megesik néha, hogy a tacsinak viszi vissza a játékot... persze utána elhívom és tovább játszik velem, de nem lehetek felügyeletben 24 órát... a furcsa még az, hogy a tacsinak jobban tetszik a németjuhász nagy háza, így nem kevésszer történik, hogy "átköltözik", viszont a németjuhász ezt látszólag egyáltalán nem bánja, ha befér mellé gyakran együtt is alszanak, a gond akkor kezdődik ha hívjuk ki a tacsit a házából, hogy megetessük, hazaköltöztessük (amikor a juhász nem fér be mellé), vagy csak hogy mozogjon kicsit mert szép az idő... ilyenkor a németjuhász nagy farkcsóválva szalad elé, elálja az útját, és kiakad a tacsi elutasításán... ugyanez ha a tacsi be akar kéretszkedni a házunkba =néha bejöhetnek)... viszont ha egyedül vannak kint az udvaron nagyon ritkán hallani köztük morgást... ezt sem tudom igazán mire vélni...

a labradorunkkal is néha próbálkozik, de ha rászólunk, otthagyja, nála sesom fajul idáig a dolog...

2015. febr. 11. 13:38
 8/17 anonim ***** válasza:
nj-t nem csak fizikálisan kell fárasztani. sőt, sokkal inkább agyilag. játssz vele keresős, vagy fegyelmező játékot. vagy vidd iskolába ( normálisba ).
2015. febr. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%

Itt nagyon sok a hozzáértő!!

Látom mindenki tükrözik vagy Cesar Millanozik.

Csak hozzá nem ért.

Boroskannák és hasonlók.

2015. febr. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
64%
Köszönjük az építő jellegű hozzászólást, biztos sokat fog belőle profitálni a kérdező :))
2015. febr. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!