Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti szoktátok olajozmi a...

Ti szoktátok olajozmi a kutyátok szőrét? (részletek lent)

Figyelt kérdés

Mielött mindenki őrültnek néz leírom a story-t :)

3 éves Havanese kutyusom van, az utóbbi 1 évben azt vettem észre, hogy nem olyan puha és lágy szőre van mint volt. Próbáltam változatosabb étrendel helyrehozni pl tojással ami köztudottan csodát tesz a szőrrel de nemis nagyon szereti meg nemisnagyon vállt be. Aztán azon gondokodtam, hogy talán a kozmetikusi ápolásokat hiányolja, mivel én tartom karban a leányzót.., imádom ha hosszú a szőre ezért naponta fésülöm.., stb... gondoltam én valami csodakence hiányzik.....-> a saját hajam ápolásával sokat foglalkozom.., házi hajpakolások, olajok stb. 2 napja éppen kókuszolajjal kentem a hajam, amikor a kutyusom nagy szemekkel nézte, hogy mit csinálok.., és jött az elvetemült ötlet: a már olajos kezemmel elkezdtem simizni és beletúrni a szőrébe.., így egy kevés olaj krült kb mindenhova.., de úgy, hogy ne ázzon az olajban, éppenhogy egy picit olajos volt.., gondoltam úgyis ideje megfürdetni. Ezután ez a fürdés kicsit eltolódott mert egy kis munka jött közbe, szóval egész éjszaka rajta maradt az olaj.... Fürdetés után csak ámultam milyen puha, fényes és könnyű.., egyszerűen csodálatos lett a szőre *-* (Fekete a kutyus)... Szóval ti szoktatok ehhez hasonló elvetemültséget csinálni, és szerintetek alkalmazhatom ezt minden fürdetés elött? Vagy talán nem tesz valami jót a kókuszolaj a kutya bőrének pl ( bár szerintem a bőrére nem is került)



2015. febr. 11. 04:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem nem szoktam. Am meg le is nyalhatja, lenyeli nem csak a bőrének árthat.
2015. febr. 11. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szőrére nem is, de a kajájába érdemes egy kávéskanálnyi olivaolajat tenni, ez is csodát tesz a szőrrel. De fürdetés után a megfelelő balzsam használata külsőleg bőven elég.
2015. febr. 11. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Vannak olajok, amiket lehet használni ilyen célra, de nem hiszem, hogy a te hajápoló olajod lenne rá a legmegfelelőbb. Egyébként próbáld meg a lazacolajat, sokaknak bevált, na de nehogy bekend vele, a kajájába kell tenni :)
2015. febr. 11. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Illatosított kozmetikum semmiképp nem lehet jó a kutyának, mert nekik sokkal érzékenyebb a szaglásuk és minden bizonnyal zavarja. Épp a minap meséltem valakinek, hogy a kutyáim mennyire imádják a mogyorót, és akkor mondta ez az illető, hogy az jó tesz a szőrüknek. Hát tényleg szépek is.

Esetleg mogyoróolajjal is próbálkozhatnál. Akár orálisan, de szerintem rá is kenheted, mert ha lenyalja, akkor sem lesz semmi baja. Ezen kívül még a ricinusolaj, ami természetes és hajra is szokták alkalmazni pakolásként, de néhány óra múlva le kell mosni, vagy egy nap múlva. Mindenesetre emberi kozmetikumokat ne használj.

2015. febr. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
A hosszú szőrt ápolni kell,de vegyél kutyãknak való olajat.Pl.a zanni.hu oldalon találhatsz.Ha nagyon profi szeretnél lenni,még fel is tekerheted a beolajozott szőrét,amihez szintén találhatsz kütyüket az oldalon.
2015. febr. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nyugodtan használhatod , nekem kiállítási kutyáim vannak és sok éve használom a humán dolgokat . zannis cucokkat is veszek de keverem . pl gliss cure vagy syoss olajjal. Sőt pakolásnak az olasz serical placenta hajápoló krémet használom kiállítás előtt;)
2015. febr. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Olvassatok figyelmesebben, a kerdezo kokuszolajat tett a kutyaja szorere, nem human hajolajat. Teljesen termeszetes anyag, nemcsak haj-es borapolasra hasznaljak, hanem fozesre is. Nagyon egeszseges, semmi baja nem lesz a kutyanak tole.
2015. febr. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem szoktam. Az omega 3 halolaj kapszula viszont jó, humán változatban mégcsak nem is drága.
2015. febr. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Sima kokuszolajat hasznalhatsz minden furdetes elott egy nappal.
2015. febr. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

A Ricinusnak hashajtó hatása van, meg nagyon durva olajnak tartom a kutya szőrére.. (hajamra használom én is)..., Oliva olaj a kajába nemrossz ötlet :D

Sokan félreértettek, főzésre kínált kókuszolajat tettem rá amit sokan úgy mint az olivát vagy a ricinust hajápolásra is használják.., illetve sok kozmetikum adaléka... Elvileg ha lenyalja abból nincs semmi baja, hiszem emberi fogyasztásra is alkalmas, sok vitamint tartalmaz.., olyat nem raknék a kutyámra amitől tudom, hogy baja lehet.. Köszön a válaszokat ♥

2015. febr. 11. 13:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!