Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért szebbek általában a...

Miért szebbek általában a nagyobb testű kutyák fogai, mint a kisebb fajtáké?

Figyelt kérdés
És mit lehet tenni, hogy egy pár kilós kutya foga is szép legyen?

2015. febr. 11. 13:28
 1/6 sippara ***** válasza:
76%
A fogak minősége viszonylag sok dologtól függ, bejátszik többek közt a genetika, és a kaja is.
2015. febr. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A kicsiket elég gyakran "elkényeztetik" kajaügyben, nem kapnak se csontot, se semmit, amit melós elrágni, sokszor száraztápot se, csak nedveset. Aztán ebből lesz a brutál fogkövesség.

Szóval úgy kell kezelni egy csivavát is, mint egy bernáthegyit, csak nyilván arányosan kisebb csontot kell neki adni. A csirkenyakat, csirkelábat azért mindegyik el tudja ropogtatni, ha akarja, de bármilyen nagyobb csonton is szívesen elrágóznak, maximum nem fogják tudni megenni. De a fogaikat attól még tisztítja.

2015. febr. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Komolyan mondom, nem értem a kérdést... Nekünk van nagy- és kistestű kutyánk is (berni pásztor, komondor, 2 puli), és mind a négynek szép, egészséges fogai vannak. Nem kell őket mindenféle sz*rral tömni, hetente adni kell nekik "kutyafogkefét" (500 Ft 10 db).
2015. febr. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
szép velőscsontra melyik kutya mondana nemet?:)
2015. febr. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Háááát annál a pont aki a genetikára szavaz, bár az is igaz, hogy az aprókutyákat T. a kevés kivételnek tényleg agyonféltik a természetes rágnivalóktól.


Nálunk pontosan ez a helyzet: 5 éves kutyámnál már 3x lett fogkőlevétel, mindazok ellenére, hogy nyerset is kap bőven az Acana mellett (kacsanyak heti 3-4 alkalommal, marharitkacsont 2 hetente), soha nem kapott konzervet, heti egyszeri fogmosás.....


Ami biztos, hogy ha fentiek szerint jár el valaki fogkőre hajlamos kutyánál bizonyos tekintetben el tudja odázni a dolgot és talán nem lesz idő előtt fogatlan.

2015. febr. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A genetika is számít nyilván :) De a rágás hiánya 100%, hogy közrejátszik.

Csak egy példa: amikor elhoztam a német juhász keverékemet menhelyről, 2 éves elmúlt, és gyakorlatilag barna volt az összes foga, mert vizezett tápot kapott egész életében. Adtam neki egy füstölt csontot, és úgy lepucolta másfél óra alatt a fogait, mintha sose lett volna fogköve, csak a szemfogai tövén maradt meg egy kevés. 9 éves korában kellett először és eddig utoljára (12 éves lesz nyáron) vinnem fogkőleszedésre.

Amúgy neki különösen gáz a baktériumháztartása a szájában, világéletében istentelenül büdös volt a lehellete, fogkőleszedés utáni második napon is, ezen két dolog tudott csak javítani: a havi 8000 Ft-ba kerülő vízben oldható valami folyadék (amit már nem tudok neki adni, mert alig iszik, plusz már két kutya van, a másikba meg kár lenne ez a drága cucc), meg a BARF. Mióta naponta eszik csontot meg zöldséget, alig van szájszaga, a fogkövét meg elég évente lekapartatni a szemfogai tövéről.

Szóval genetika-genetika, de azon is lehet javítani. A fogkő mechanikailag eltávolítható dolog, akármilyen könnyen is képződik a genetika miatt.

2015. febr. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!