Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyának lehet adni disznó húst?

Kutyának lehet adni disznó húst?

Figyelt kérdés
Még egyetlen tápban sem láttam feltüntetve ezért kérdezem.
2015. febr. 12. 06:36
1 2
 1/11 Robinqn válasza:
Szerintem lehet,legalábbis èn adtam neki ès semmi baja nem lett.
2015. febr. 12. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 mantis religiosa ***** válasza:
100%
Lehet neki adni, de csak hőkezelés ( alapos sűtés, -főzés ) után, nyersen SOHA!!! A nyers disznóhúsban az Aujeszky-kór ( álveszettség ) kórokozói vannak!
2015. febr. 12. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
53%
ha a rabbi megengedi... :D
2015. febr. 12. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
64%
amit te megennél azt adhatod neki (pl penészes dolgokat meg romlottakat ne)
2015. febr. 12. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

Szerintem ne adj neki nagyon sokat, mert a disznó hús lehet zsíros és azt nem nagyon bírja a gyomruk.

Az enyém kutyámnak egyszer adtam disznó húst és rosszul lett tőle

2015. febr. 12. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mért ne lehetne? Mi évtizedekig adtunk a kutyáknak és soha semmi bajuk nem volt tőle.
2015. febr. 12. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Lehet adni, de főzd meg.
2015. febr. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mi mindig adtunk minden kutyánknak. Nem lett tőle bajuk.
2015. febr. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nyugodt lehetsz benne, hogy a legtöbb táp is zömében sertés maradványokat tartalmaz, mivel abból dolgoznak fel a legtöbbet. Amire az van írva, hogy bárányos, az sem sok bárányt látott.

Valamiért macskáknak nem szabad sertéshúst adni, biztos ezzel kevered. Kutyáknak szinte bármilyen húst lehet adni, amit Te is megeszel, csak túl fűszereset, sósat, hagymásat nem jó adni nekik, ezek az ízesítések emberi szokások, az állatok a natúr hús ízét szeretik.

Valamint azt se felejtsd el, hogy az áruházban kapható állateledelek viszonylag új keletű dolgok, mit ettek a kutyák amikor még nem volt táp? Nyilván azt amit a gazdi. És a legtöbb háztartásban sertésből volt a legtöbb.

2015. febr. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nyersen semmiképp, az Aujeszky-kór miatt - ami ugyan nincs Mo-on, de az ördög nem alszik, csak egyszer kerüljön olyan hús a kutya elé, és temetheted. Az Aujeszky-kór gyógyíthatatlan és halálos. Csak jó tudni.

(és a kedvencem amit az egyes írt: én már adtam és nem lett baja :D )

2015. febr. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!