Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyésztőnél kutya vásárlás...

Tenyésztőnél kutya vásárlás hogy megy?

Figyelt kérdés
Előre le kell foglalni? Vagy lehet rögtön is venni?
2015. febr. 12. 13:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Jobb ha előre lefoglalod, főleg ha népszerű az adott fajta, valamint ha népszerű a kennel. Ha elsőnek foglalsz, neked van az első lehetőséged választani majd a megszületett kutyák közül, utána jönnek azok akik nem foglaltak, vagy éppen utólag foglaltak. Lehet rögtön is venni, de általában erre nem sok lehetőséged van, mert az ritka hogy egy tenyésztőn rajtamaradnak a kutyák, bár ilyen is előfordul. Ha olyan fajtáról van szó ami nagyon népszerű, érdemes hónapokkal a vásárlás előtt lefoglalni, ahogy már meghirdetik a tervezett almot. Ha nem születik pl kan, vagy nem olyan színben amit te szeretnél, akkor visszaadják a foglalót, általában az egészet. Az én kutyám április végén született, de márciusban már le volt foglalva. Ez még annyira nem nagy távolság, sokkal hamarabb is lefoglalhatod. Engem meglepett, de én választottam először, szóval én voltam az első foglaló. :) Én biztosra mentem, ha biztos vagy benne hogy attól a tenyésztőtől szeretnéd, érdemes foglalni, mert nem biz
2015. febr. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
* biztos hogy jut neked kutya. :) Bocsi valahogy elküldtem hamarabb. :D
2015. febr. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Border Collie. És azt honnan tudom hogy az adott tenyésztő jó?
2015. febr. 12. 13:30
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Alap dolgok:

- szülők tenyészszemlések legyenek

- szülőknek legyenek meg a fajtára jellemző betegségekre a szűrések (természetesen jó eredménnyel)

- munkakutyánál jó, ha van munkavizsgája is a szülőknek

- nem árt, ha vannak kiállítási eredmények, bár ez nem feltétel

- szülők, kölykök is családi környezetben éljenek, megfelelően legyenek etetve, foglalkozva legyen velük, kölykök szocializálva legyenek már most (kézhez, esetleg pórázhoz szoktatva)

- kölyköket a tenyésztő törzskönyvvel, oltási könyvvel, többször féreghajtva, mininum 1 oltással, szerződéssel adja át leghamarabb 8 hetes korban.

2015. febr. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!