Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassak egy kinti...

Hogyan szoktassak egy kinti kutyát szobatisztaságra?

Figyelt kérdés

Van egy 1,5 éves kutyám. Kicsi kora óta próbálom szobatisztára nevelni de sajnos sehogysem sikerül. Idő közben kiköltözött a kertbe de ugyanúgy össze vissza pisil. Nem tudom mit csináljak.

Remélem valaki tud segíteni.


2015. febr. 12. 22:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Eddig hogy próbáltad?
2015. febr. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
6%

Próbálj meg berakni egy almot, azt kend be kicsit kakijával.

Amiatt végzi kertben a dolgát, mert területet jelöl, hogy azt ő őrzi nektek.

2015. febr. 13. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Almot NE, hacsak nem akarod meg tovabb rontani a helyzetet. Tenyleg, hogyan probaltad eddig? Mert egeszseges kutyanak ilyen korara mar szobatisztanak kellene lennie.
2015. febr. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Bróbáltam pelenkára szoktatni de arra csak néha megy rá

Leszidtam ha rossz helyre ment és aztán megmutattam hogy hova kellett volna.

Az a baj hogy csak egy darabig tartja be és kezdi előről. Szinte egész nap figyelem de amint egy pillanatra magára hagyom bepisil

2015. febr. 13. 13:18
 5/11 anonim ***** válasza:
Teljesen rosszul csinaltad. Leszidni tilos, ha rossz helyre piszkit, hiszen nem tehet rola, a pelenka, alom meg csak ront a helyzeten. Par orankent (kolykot 2 orankent, a tiednek mar eleg, ha naponta 4x) kiviszed es addig maradsz kint, amig el nem vegezte a dolgat. Ha kint csinalja, megdicsered, ha bent, szo nelkul takaritasz. Szobaketrec gyorsithatja a folyamatot.
2015. febr. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen csak ő kint van.
2015. febr. 13. 13:57
 7/11 anonim ***** válasza:
Ezt az utolso megjegyzest nem ertem. Kint van, de gondolom a szobatisztasagra bent akarod szoktatni, nem?
2015. febr. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Be kell vinni, mert kint sose lesz szobatiszta :) Szidni nem érdemes, maximum ejnye-bejnyézni, hogy értse, hogy ez helytelen, de azt is csak akkor, ha rajtakapod, utólag hiába. Sűrűn kell kivinni, és nagyon megdicsérni érte, ha elvégzi a dolgát. Csak tiltással meg mutogatással és magyarázással nem sokat érsz el, a kutya nem érti, hogy "megmutatom, hova kellett volna" :) A dicséretből fogja megérteni, hogy az a jó, ha kintre csinálja.

A pelenka meg nem szobatisztaság, azzal pont a bent vécézésre szoktatod.

2015. febr. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

pontosan ezt csináltam megdicsértem ha jó helyre ment

És nem nagyon szidtam le csak éppen annyira hogy megértse.

nem bentre szeretném szoktatni csak azt szeretném ha az udvaron nem össze vissza csinálna mindenhova.

2015. febr. 13. 17:14
 10/11 anonim ***** válasza:
De ahhoz be kell vinned :) Egy kutya sem szeret a saját életterére piszkítani, és amíg a kert az ő élettere, addig neki tök logikus bentre csinálni. Meg kell fordítani, éljen bent, és kint legyen keveset (de eleinte sűrűn).
2015. febr. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!