Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen tünetek vannak, ha a...

Milyen tünetek vannak, ha a kutyusomat megmérgezték?

Figyelt kérdés
Eddig csak hányt, de féle tőle, hogy megmérgezték, mint az előzőt:S
2008. aug. 22. 21:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Adj neki tejet!!!!!!!! Igen,hányás, meg habzik a szája.
2008. aug. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
100%
fojik a nyála,hány, székelni akar,de nem bír, kedvetlen, és hát látszik rajta,h nics minden rendben...ajánlom,h tejet adj neki, persze ő majd elutasíja,de te csak adagold, mert az meghajtja és kiürül a szervezetéből a méreg! És nem árt akkor se, ha nem mérgezték még... Ha esetleg jártas vagy a kisállatgyógyításban, ajánlom,h folyékony szenet adj be neki(tűvel...) Én is így voltam,és mondták, h az még egy tehenet is talpra állít...remélem meggyógyul a kutyusod!!!de hogy lehetnek olyan emberek, akik egy szegény, végtelen állattal ilyet tesznek?!sok sikert!!!!
2008. aug. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszi szépen, a tejet megpróbálom:)

Nem értem én sem, hogy lehet egy állatot bántani:S Aki ilyeneket csinál, vele is ugyanezt kéne!

2008. aug. 22. 22:03
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik imserősömnél is így volt szülinpi buli volt este és díszvendég volt az állatorvos mert az eggyik kiskutyát megmérgezték.Sürgősen hívd ki az állatorvost addig is itasd tejjel.

Ha rosszul érzi magát émelyeg és hánykolódik akkor megmérgezték.

2008. aug. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező,amíg állatorvos nem látja a kutyusodat,a tej tényleg csodákra képes.

De remélem már jobban van szegény feje.

Egyébként meg vannak olyan emberek is ugye akik nem szeretik a kutyákat,és azért mérgezi őket.

Nálunk a szomszédunk is valszleg,megmérgezte a németjuhászunkat,neki is csorgott a nyála,meg habzott a szája,megitattuk tejjel vagy 1 litert adtunk neki és helyrejött,gondolom időben felfedeztük a bajt!

A mi szomszédunk mondjuk azt nem szerette hogy ugat a kutyánk,pedig neki is van,de ez az ember amugy is bolond,mert kerítést csinált nálunk belöl az udvarunkban,hogy a mi kutyánk ne hugyozza le az ő háza falát,mi megengedtük neki,mivel bolond és nem érdemes az ilyennel szembeszállni.

Nálunk ez a gond fennáll ma is,azóta sajnos a kutyám elpusztult,más okból,de ahelyett hogy szólt volna nekünk hogy baj van,inkább jót röhögött rajta. Hajnali órákban érte baleset,az előkertbe akart beugrani,de elvétete és fennakadt a kerítésen fejjel lefele lógva,szana-szét roncsolodott mindkét lába,sokkot kapott,nem reagált semmire,az állatorvos altatta el,sajnos nagyon súlyosak voltak a sérülései mert nem tudni mióta lóghatott ott,nem hallottuk mert nem vinnyogott semmit,gondolom nem volt magánál a fájdalomtól.

A szomszéd meg nézte és röhögött!

Szóval vannak eleve gonosz emberek!!!

Remélem a te kutyád helyrejön, a jövőben meg nagyon vigyázz rá!

2008. aug. 23. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Annak, aki azzal dobálózik, hogy esetleg nem véletlen:


Aki szándékosan ilyet tesz, legyen rá bármilyen oka (ami semmiképpen sem elfogadható ok!), BŰNCSELEKMÉNYT követ el! Az állat egészségének szándékos károsítása, életének ok nélküli kioltása ugyanis az állatvédelmi törvény szerint BŰNCSELEKMÉNY! (Az, hogy ugat, nem ok! Az ok az, ha levágnak egy tyúkot, mert meg akarják enni, de ebben az esetben is bűncselekmény, ha nem humánusan teszik!)

Nem vétség, nem szabálysértés, hanem bűncselekmény! Amiért börtönbüntetés szabható ki!

Arról már ne is beszéljünk, hogy ha valami baja van a kutyával és ezért teszi, akkor az állatkínzáson kívül még önbíráskodást is elkövet. Nem enyhítő körülmény, inkább súlyosbító. Ráadásul még egy bűncselekmény.


Kedves kérdező!

Remélem, jobban lesz a kutyád, de ha kiderül, hogy megmérgezték, mindenképpen tegyél feljelentést! Lehet, hogy kicsi rá az esély, hogy megfogják az illetőt, de mindenképpen nagyobb, mintha fel sem jelentenéd! És ha elkapják, talán megmented néhány későbbi állat életét.

2008. aug. 23. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom az előttem íróhoz, én mindenképpen feljelentést tennék ismeretlen tettes ellen. Főleg, ha ez nem az első eset. Sajnos vannak olyan elmebeteg, embernek legkevésbé sem nevezhető lények, akik az összes fusztráltságukat, életük minden kudarcát egy állaton töltik ki, mert azon lehet. Az a nagy baj, hogy a hatóságok sem látják át, hogy az ilyen viselkedés nem maga a betegség, hanem csak egy tünet. Az, aki egy állattal ilyet tesz, adott helyen és időben egy emberrel szemben sem viselkedne másképp. Mert ha esetleg tényleg olyan rettenetesen sokat ugat egy kutya, akkor egy ép elméjű, normális ember először átmegy a szomszédhoz és megpróbálja vele megbeszélni a dolgot. Aztán ha nem jut vele dűlőre, akkor bemegy a jegyzőhöz és segítséget kér. A személyes megjegyzésem itt: egy kutyánál bizony előfordulhat, hogy ugat, a kakas meg kukorékol. Vidéken, faluhelyen ez teljesen normális zajnak számít. Mint ahogy a belvárosban az, hogy este is jár a villamos. Aki nem tudja valamelyiket elviselni, az ne költözzön falura!

Ami a mérgezést illeti: a tej és az orvosi szén jó ötlet, de nem kierülheted ki vele az állatorvost. Mindenképpen mutads meg neki a kutyát!

2008. aug. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
60%
de hülye a szomszédod, egy kutyának nem az a dolga,h ugasson?????
2008. aug. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Dehogynem. Bár az a gáz, hogy nem is igazán ugat, szóval ez se lehet a baja itt senkinek:D

Amúgy adtam neki sok-sok tejet és már szerencsére semmi baja:) KÖszönöm nagyon mindenkinek!!

2008. aug. 23. 10:51
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát itt az állatvédelmet semmibe se veszik - TAPASZTALAT.

/Egyszer találkoztam egy-két állatkínzóval: OTT A SZEMEM LÁTTÁRA AKARTA A KUTYÁT A VONAT UTÁN KÖTNI. Le is fotóztam, amint készítik elő és már a kutyát kötik a vonat után. Utána szépen odamentem, lehordtam az idiótákat és elvittem a kutyát. Feljelentést tettem, bizonyítékom is volt, egy szavuk sem lehetett. Négyszer szóltam nekik és SEMMIT SEM TETTEK. Ez már évekkel ezelőtt volt, remélem, hogy azóta kicserélődtek az ilyen 'állatvédők'. A kutyus most a kertben rohangál a többi megmentett barátjával. (ÉS azt még nem is említettem, hogy a kutya csontsovány volt, egy elfertőződni készülő seb volt az oldalán. Amikor megkérdeztem, hogy mégis miért csinálták ezt, azt mondták, hogy ne szenvedjen tovább...)/


De szerintem addig nyaggasd a rendőrséget, felügyelőket, ameddig nem tesznek valamit az ügy iránt. Nyugodt szívvel odadörgölheted az orruk alá az állatvédelmi törvényt.


Mostmár olvasom, hogy jobban van a kutyád. Ha észlelnéd megint, hogy kezdenek a tünetek a mérgezés gyanúja felé haladni, tégy feljelentést.

2008. aug. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!