Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A csehszlovák farkaskutyák...

A csehszlovák farkaskutyák erősjellemű, kemény gazdát igényelnek? Vagy elég csak ha a gazda határozott, de nem az a keményebb típus?

Figyelt kérdés
Puszta kíváncsiságból kérdezem, a Fehován láttam most ezt a fajtát és utána olvasgattam.
2015. febr. 13. 19:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Mit jelent nálad a keménység?
2015. febr. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Aki a kutyát nem tutujgatja, hanem helyreteszi ha szükséges - értve mondjuk, grabancrázás pl. Ilyenkre gondolok :)
2015. febr. 13. 20:06
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát akkor azt kell mondanom, hogy a keménység is kevés :D A grabancrázás kölyköknél még elmegy, de egy felnőtt kutyánál igen ritkán hatásos, pláne egy cseh farkasnál.
2015. febr. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Akkor leírnád, hogy milyen egy csehszlovák farkaskutya számára tökéletes gazdi? :)
2015. febr. 13. 20:57
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem találkoztam még személyesen a fajtával, úgyhogy sokat nem tudok mondani róla, de az biztos, hogy akinek kétségei vannak a saját képességei felől, azt keresztben le fogja nyelni a kutya. Jó esetben csak képletesen.

Amit én szűk keresztmetszetnek látok, az az, hogy így érzésre a farkaskutyák nem csak a nevelést igénylik, de a tiszteletet is, ezt a kettőt meg marha nehéz összeegyeztetni. Tisztelni (és értelemszerűen szeretni) kell benne a vadállatot, az igényeit, az önállóságát, és mégis kordában kell tartani. Valójában minden kutya ezt igényelné, csak a többiek toleránsabbak, a farkaskutyában a farkas "elrontotta" ezt a dolgot. Egy lepkelelkű kutyát megalázhatsz az indokolatlan mértékű büntetéssel, egy farkast nemigen. Nagyon kell érteni kutyául ahhoz, hogy megtaláld vele a közös hangot, és jó, ha van az embernek tapasztalata önfejű fajtákkal, méghozzá úgy, hogy az az önfejű kutya amúgy meg volt nevelve, nem csak a póráz végéről nézhette a nagyvilágot.

2015. febr. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! :) Asszem meg is válaszoltad a kérdésem ezzel, én csak amolyan mezei kutyás vagyok, de mindig jó megtudni újat. Ezt a fajtát meg alapból nem ismertem, míg nem láttam a Fehován. Szép fajta, de szerencsére nem nekem való :)
2015. febr. 13. 21:55
 7/8 anonim ***** válasza:
46%
Mindig öröm, ha lebeszélhetek valakit az ilyen fajtákról :D Csodálom őket én is, de csak távolról... :)
2015. febr. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nekem eszembe sem volt ilyen kutyát hozni :D Csupán felkeltette az érdeklődésem, hogy milyen kutyáról is van szó. Én a kutyáimat az utcáról bogarászom össze. :)
2015. febr. 13. 22:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!