Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kan vagy szuka komondor jó...

Kan vagy szuka komondor jó házőrzőnek és családi kutyának?

Figyelt kérdés
Szeretnénk tavasszal egy komondor kutyát , 1-2 óra séta, és sokkal több játszás lenne .2 gyerek van : 4 éves és 10 éves, és még a szőrápolásban kérnék segítséget , hogy a szőrét le lehet vágni középhosszúra , a szeménél nem vágnám le . Ha valamit még kihahgytam akkor kérdezetek nyugodtan , 3. Kutyám lenne

2015. febr. 14. 10:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a kanok általában alkalmasabbak házőrzésre, de egy jó ösztönű szuka is megállja a helyét.


A szőrüket tavasszal szerintem nyugodtan le lehet vágatni (télére inkább maradjon hosszú), és a szeménél is le lehet vágni, az egy baromság, hogy megvakul (ha esetleg ezért nem akarod ott vágni) :)


A séta egyébként egy dolog, természetesen kell az is, de azért szabad területre is vidd majd ki, hogy szaladgálhasson!

2015. febr. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi hogy válaszoltál ! Mert mindenhol azt olvasom hogy nem szabad levágni a szeménél . Ahol lakom ott vannak ilyen erdős füves területek ahova kiszoktam vinni a kutyáimat , és ott van mellete egy tó úgyhogy az ivást is meglehet oldani , és a tápot is mert szoktam kivinni számukra.
2015. febr. 14. 11:00
 3/8 anonim ***** válasza:

Mármint a tápot jutalomfalatnak viszed, vagy hogy érted?


Nyugodtan le lehet vágni a szeme elől a szőrt. Azért írják páran tévesen, hogy nem lehet, mert amelyiket nem szokták nyírni és aztán egyszer meg hirtelen megnyírják, először furcsa neki a nagy fény, mert nem szokott hozzá a szeme. De egy cseppet sem igaz, hogy megvakul...

2015. febr. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Az a baj a komondor kutyákkal hogy egy kicsit vadak és én egy kicsit félteném a 4 éves gyereket. De ha veszel akkor szerintem mindenképpen szuka kutyát vegyél mert a kan kutyákkal sokkal nehezebb. És szerintem ha a szőrét szeretnéd levágni akkor inkább vidd őt kutya kozmetikushoz! :)
2015. febr. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A komondorok vadak??? :O A juhászkutyák közül ők valók leginkább gyerekek mellé! Az meg persze természetes, hogy nem hagyják a gyereket egyedül a kutyával, tök mindegy milyen fajta...
2015. febr. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Jutalom falatnak, és szerintem is szukát veszek, köszi a válaszokat
2015. febr. 14. 12:52
 7/8 anonim ***** válasza:

Én meg kant vennék, a jelenlegi kan komondorom nagyon kezelhető és jó házőrző. Meg nagyobb mint a szuka.

Igaz hogy szabadulóművész, ha a hátsó udvarra zárom úgy mászik fel a 2.5 m magas, dróthálós kerítésen mint a macska. Kinyitja a mancsával a kertkaput , meg egyébb turpiságok, de haragudni nem tudok rá, nagyon aranyos.

2015. márc. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha nem volt még ilyen méretű és jellemű kutyád akkor szukát vegyél elsőre.Kezelhetőbb és általában kisebb.Pár év múlva meg ha nagyobbak lesznek a gyerekek jöhet a fiú kutya is.
2015. márc. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!