Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik fajta lenne az ideálisa...

Melyik fajta lenne az ideálisabb? Melyik a legjobb területőrző?

Figyelt kérdés
Családi kedvencnek szeretnénk. A fő feladat nem a személyvédelem lenne, hanem a ház őrzése,tehát önállóan védelmező kutya kellene, aki ösztönnel dolgozik. Van riasztónk is, nem csak őrzésért szeretnénk. Könnyen kezelhető(bár tudom hogy az öv-k nem ilyenek) kutya kellene. Kutyás tapasztalattal rendelkezem, járnánk suliba és minden nap mozoghatna. Eddig nj-ink voltak, de most gondolkoztunk, Kaukázusi juhászba, Schnauzerbe. Komondor és Kuvasz is szóba jött, bár ezek nem annyira tetszenek. Természetesen a Német juhásztól sem zárkózunk el.
2015. febr. 14. 14:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Moszkvai őrkutya
2015. febr. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A snaci egyáltalán nem házőrzésre való. Személyvédelemre még csak-csak, de már arra se annyira, sajnos.


Ezek közül én inkább kuvaszt tartanék. Nekem a kau "sok" lenne, bár van egy rottweilerem, de valahogy a kau nekem akkor is nagy falat lenne, úgy érzem. Komondornak nagyon tetszik a jelleme, de a szőrétől kikészülnék, szóval én a kuvaszra szavazok. De természetesen ezt neked kell eldöntened. Egy kau is nagyon jó családi kutya egyébként, ha megfelelő helyről való...

2015. febr. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A legjobb területőrzők a pásztorkutyák. Kau, káj, komondor, kuvasz, sarplaninac, dél-orosz, kangal, akbash, karabash. Persze ha jó helyről veszed. A legnyugottabb és család mellé leginkább megfelelő a komondor.
2015. febr. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 ödi2 ***** válasza:

Magam részéről pásztorkutya párti vagyok.

Remek vérvonalú sárhegyi kutyáim felügyelik jelenleg a kb 2 hektárnyi területünket,remekül dolgoznak és kiváló családtagok is. Mondjuk nekem van tapasztalatom ezekkel a fajtákkal,de ha valóban jó helyről szerzel kölyköt és megfelelően neveled őket,akkor bármelyik pásztorkutya megfelel az elvárásodnak.

De ha komondort választasz,nem fogod megbánni...

Ha a szőrzete zavar esetleg,nyugodtan lehet nyírni rövidre,csak a külseje változik,egyénisége és megbizhatósága nem...:-)

2015. febr. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!