Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajtákat tudnátok...

Milyen kutyafajtákat tudnátok nekem ajánlani?

Figyelt kérdés
A lényeg az lenne, hogy alapjáraton a szürke hétköznapokon nyugis kutya legyen a 8 órás munkaidőben dolgozó gazdi mellett, mint pl. egy francia bulldog, viszont hétvégeken meg bírja az akár 6-10 km-es sétákat. Nincs még nagyon konkrét elképzelésem, és még a vásárlás is jóval odébb van, csak szeretném ha már most körvonalazódnának a tervek :) Egyet biztosan tudok, hogy valami közepes kb beagle-spániel méretű kutya lenne az ideális és valami "keményebb" férfiasabb kinézetű fajta. Ja és lakásban lenne tartva (köszönöm nem kérek kioktatást a lakásban tartásról azt gondolom, ez már lerágott csont és a lakásnak meg az udvarnak is megvannak a maga előnyei és hátrányai).

2015. febr. 14. 14:36
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
Bemész egy menhelyre, elmondod ugyanezeket és fognak Neked ajánlani legalább 3-4-5 kutyát, akik ezeknek a paramétereknek megfelelnek. Az enyémet 1,5 évesen fogadtam örökbe és a világ legjobb kutyája. Egyébként ő innen volt: [link]
2015. febr. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hétköznap mit biztosítanál neki?
2015. febr. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én leginkább valamilyen vadászkutya fajtát ajánlanék, mert ők igazából csak akkor pörögnek, ha lehetőségük van rá, tehát a lakásban, ha épp nyugton kell lenni, akkor nyugton vannak. Viszont ez nem azt jelenti, hogy hétköznap sem igényli a mozgást, szóval azt bele kell kalkulálni, hogy azért naponta egy órát minimum szánni kell a mozgatására, illetve arra, hogy póráz nélkül is rohangálhasson, szaglászhasson.

Hát, az, hogy férfiasabb kinézetű legyen... érdekes kívánság :D Ebben nem nagyon tudok segíteni, mert szerintem egy magyar vizsla is elég "férfias" tud lenni.


Viszont azon is gondolkodj el, hogy míg kölyök, el tudod-e megfelelően látni, mert egy 2-6 hónapos kutya még nem nagyon lesz el 8 órát otthon egyedül, nem beszélve arról, hogy a hólyagja nem is bírná még ilyen kicsi korban.


Esetleg nézz szét menhelyeken, fajtamentőknél, ott is biztosan vannak számodra megfelelő kutyák.

2015. febr. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
utolsó, vadászkutyának napi egy óra séta?:)))))))
2015. febr. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én vizslámnak bőven elég :) Persze szabadon engedős szaladgálósról beszélek, nem pórázas lődörgésről :) Amikor meg el tudunk menni, akkor meg 10-20 km-t is simán megtesz.
2015. febr. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sokan azt hiszik amúgy, hogy hatalmas nagy mozgásigényük van, pedig nem :) Amikor lehet, akkor mennek órákig, ez tény, de amikor nyugi van, akkor nyugi van, elnyúlnak a kanapén és kész :)
2015. febr. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Természetesen hétköznapokon is lenne sétáltatva rendesen. :) A vizsla egyébként nekem is megfordult már a fejemben nagyon tetszenek. Köszönöm szépen az eddigi hozzászólásokat mindenkinek ment a zöld kéz, és ha valakinek van még valami a tarsolyában ne tartsátok magatokban :D :)
2015. febr. 14. 16:59
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha vizsla, akkor felnőtt v növendék kutyust válassz, egy kölyök vizslától ki fog hullani a hajad :)
2015. febr. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
48%
Az a baj, hogy egy 6-10 km-es seta az nagybajol 1,5-2 ora, ami a minimum lenne a legtobb kutyanak.
2015. febr. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!