Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam az egy éves...

Hogyan tanítsam az egy éves németjuhászom?

Figyelt kérdés
Ha szólok neki odajön hozzám és az ül meg a pacsi vezényszavak is mennek, HA KETTEN VAGYUNK. Ha már más is ott van elbohóckodja az egészet és csak játszik. Van egy kedvenc labdája eldobom neki visszahozza, de elfut mellettem nem adja oda, várja hogy én kergessem őt. Próbáltam már jutalomfalattal is de úgyis csak 10ből 5x adja oda. Tanácstalan vagyok. Milyen módszereket tudnátok javasolni?
2015. febr. 15. 10:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem puli kutyám van, azokat meg nem érdekli a labdázás, de azt olvastam, hogy szét kell vágni egy teniszlabdát és jutalomfalatot rakni bele úgy, hogy a kutya lássa. Aztán összenyomod a labdát, kiveszed a jutalomfalatot és odaadod a kutyának. Megint raksz bele egyet és eldobod a kutyának, és mivel ő nem tudja kiszedni, egy idő után rájön, hogy neked kell odaadni. Nem tudom, hogy beválik-e, de egy próbát megér. :)
2015. febr. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Olvass el par jobb konyvet a kutyanevelesrol, mert ezekrol a dolgokrol rengeteget irtak mar.
2015. febr. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Első válaszoló, rengeteg puli is apportos, méghozzá nem is kicsit.


Kérdező, próbáld meg két, lehetőleg ugyan olyan labdával. Amikor jön vissza a labdával, játssz a másikkal, hogy az legyen az érdekesebb, a fontosabb, majd persze kapja is meg. Váltott labdával nagyon hamar megtanulja a kutya odavinni a labdát és átadni.

2015. febr. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
nem tisztel Téged a kutya. ilyen idős korban már kissé nehéz lesz tekintélyt építened, de nem lehetetlen. keress fel egy jó iskolát ahol szakember látja a kutyád, és tanácsokkal segít.
2015. febr. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Lehetséges, meg szerintem még úgymond nem "élte" ki magát. Sajnos kenelben kell tartanom, nem is minden nap van kiengedve és ha kiengedem akkor ugye szaladgál össze vissza meg örül nagyon. De sajnos így nem tudok foglalkozni vele, leköti a nagy "öröm" hogy ő most szabadon van.
2015. febr. 15. 16:25
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerencsetlen kutya. Minden nap szuksege lenne 2-3 ora setara az utcan, foleg, hogy kennelben van. Igy persze, hogy nem figyel rad, hiszen az alapveto szuksegletei nincsenek kielegitve, addig nem is varhatsz mast. Nem fog igy kesobb se lenyugodni.
2015. febr. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Elég neki a 2-3 óra az udvaron, vagy séta is kell mindenképp?
2015. febr. 15. 16:36
 8/10 anonim ***** válasza:
Egész nap az udvaron kellene lennie ÉS mellé séta ÉS játék, tanítás.
2015. febr. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
(Vagy emberek között a házban, de akkor még több séta, és udvarra kiengedés sokszor egészségügyi okokból)
2015. febr. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem eleg. Ha te egesz nap be lennel zarva a wc-be es naponta 2-3 orara kiengednenek a nappaliba, az eleg lenne?
2015. febr. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!