Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Betegség ha gyerek helyett a...

Betegség ha gyerek helyett a kutyát képzelem gyermekemnek?

Figyelt kérdés

Szomszédban két kutya, nevük Péter, János. Két öregember a gazdájuk, nincs gyerekük.

És beszélnek hozzájuk, mint a gyerekeikhez, történeteket mesélnek nekik, kiabálnak nekik, gyere ide Jancsi! Mit csináltál? Kiástad a tulipánt! Szégyelld el magad! Nem szégyelled magad???



Beteg emberek? Nem lehetett gyerekük és beképzelik a kutyákba?



2015. febr. 15. 11:07
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Nekem van gyerekem, és én mégis ugyanígy beszélgetek a kutyáimmal. Ahogy csomó más ember is, aki nagyon szereti a kutyáját. :) EZ nem betegség.
2015. febr. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az nem betegség, ha az ember beszél a kutyájához és azt sem jelenti, hogy embernek képzeli. Én is beszélek a kutyámhoz és közben tökéletesen tisztában vagyok vele, hogy konkrétan azt, amit mondok, nyilván nem érti.
2015. febr. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az ivadékgondozó állatok (ember) gondozási ösztöne sokféle formában képes előtörni. Azt ne hidd, hogy az emberi gyűjtőszenvedély (akár bélyeggyűjtés, érmegyűjtés) más okra visszavezethető. Nem, ez is a gondozási ösztön megnyilvánulása. Nem betegség, csak éppen a megnyilvánulási forma lehet nyíltabb vagy rejtettebb. A kutyákkal, macskákkal való ilyen mértékű "intim" viszony persze kelthet ellenérzést, de még nem feltétlenül "beteges".
2015. febr. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%
Teljesen normalis. A problema azzal van, ha kozben emberkent is bannak veluk, elfelejtve, hogy milyen igenyeik vannak a kutyaknak. Gondolok itt arra, hogy teletomik finomsagokkal normalis etel helyett, oltoztetik es azt gondoljak, hogy ha elmagyarazzak, hogy miert nem szabad kiasni a tulipant, akkor a kutya megerti es nem csinalja tobbet.
2015. febr. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is beszélek a kutyáimhoz és én is hasonlóképp, de ettől még nem vagyok beteg és nem képzelem őket a gyerekeimnek.


Inkább azokra jellemző ez, akik egyáltalán nem kutyaként bánnak a kutyáikkal, pl. csak babusgatják, nem sétáltatják/mozgatják rendesen, hisztirohamot kapnak, ha netán beleiszik a kutya egy pocsolyába, túletetik, stb.... Az, hogy beszélsz hozzá, még nem egyenlő ezzel.

2015. febr. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Látszik, hogy Neked nincs kutyád, kedves kérdező :)

Egy kutya (normál esetben) családtag. És ez nem azt jelenti, hogy bárki embernek, vagy a gyerekének képzeli, hanem azt, hogy úgy összecsiszolódtak, és összeszoktak, hogy a kutya tökéletesen ismeri a gazdi hangsúlyát, szavait, megtanul kifejezéseket, és tudja, hogy mit miért mondanak neki.

Csak néhány kifejezés, amiket az én kutyám ismer:

Állj

Marad

Gyere ide

Ülj le

Állj fel

Fekszik

Fordulj

Hopp (ezt akkor mondom, amikor az úton megyünk, és azt akarom, hogy felmenjen a járdára)

Ezek csak az alapvető parancsok, de ha azt mondom, hogy

Gyere, lemegyünk

Mit csináltál?

Ne ugass!

Szépen viselkedj (ha másik kutyával találkozunk)

Menjünk enni :)


stb. ezt is mind megérti, és pontosan tudja, hogy mit jelent. Nem azért, mert érti a jelentését, hanem azért, mert megtanulta, hogy melyik szó mögött mi van.

De amúgy minden gazdi beszél a kutyájához, mert a gazdik tudják, hogy a kutya érti miről van szó :)

2015. febr. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
72%
Akkor te nagyot néznél azokon akik a virágaikhoz is beszélnek!
2015. febr. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
25%
Az nem baj, ha beszélnek a kutyáikhoz, de hogy történeteket mesélnek nekik....csak nem könyvből felolvassák? Hát nem tudom, de ehelyett inkább valami kutya számára is értelmes dolgot is csinálhatnának velük, pl sétálni vagy trükköt tanítani.
2015. febr. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 turatura válasza:
60%

6/8: "ezt is mind megérti, és pontosan tudja, hogy mit jelent. Nem azért, mert érti a jelentését, hanem azért, mert megtanulta, hogy melyik szó mögött mi van."

Te jó ég! Kiderült, hogy kutya vagyok, én is úgy működök, hogy tudom, hogy egy szó mit jelent...

De a lényegre: ez szerintem nem betegség, de nagyon szomorú élethelyzetet jelent, ha már ilyen mértékű, mint a kérdésben szereplő öregeké. Egy kutya nem ember - legfeljebb becsületes, szerető lény. Ami nem kevés.

2015. aug. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
78%
En is csaladtagnak gyereknel tartom a kutyamat es nem betegseg de nem megbantani akarlak ezzel
2016. júl. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!