Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van/volt valakinek Cushing-kór...

Van/volt valakinek Cushing-kóros kutyája?

Figyelt kérdés
Cushing-kór a diagnózis a kiskutyámnál. A kortizolszintje normál lett gyógyszer mellett, de a bőrén vannak elváltozások. Természetesen rendszeresen járunk állatorvoshoz, de úgy érzem nem merik/akarják megmondani, hogy mi vár ránk. Idős a kutyuskám.
2015. febr. 15. 13:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia, nem tudom mennyire aktuális még a dolog. A szomszédunknak volt cusingos biglije :( Ahogy telt múlt az idő, egyre csúnyább lett szegény kutyus, már alig volt rajta szőr, nehezen járt, nem volt kedve sétálni, kidülledtek a szemei. S hiába adtak ki vagyonokat a gyógyszerekre, el kellett altatni, mert menthetetlen volt. Napról napra gyengült, gyakorlatilag hónapokon keresztül haldoklott, mire rá szánták magukat az altatásra.

8 éves volt a kutyus.

2015. ápr. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltál. Állatorvosnak keményen feltettem a kérdést lehet- e, hogy aCushing-kór miatt legyengülhetett az immunrendszere és ettől van a bőr/szőrelváltozás. Válasz igen. A gyógyszer ára miatt , március elsejétől gyógynövényes táplálék-kiegészítőre váltottunk, és adok neki + kutya B...s-cseppet. Szőre kinőtt, a bőre alatt lévő csomó kisebb és puhább lett. Nem látom, hogy rosszabbodott volna az állapota. Eszik rendesen, napi háromszori "szükséges" séta mellé + kapott délután 1-1,5 órás sétát. Vidáman poroszkál mellettem.
2015. ápr. 17. 19:50
 3/9 anonim ***** válasza:
Tartsa meg ezt a jó szokását! :)
2015. ápr. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, egyetértek. Tartottam a gyógynövényes készítménytől, hogy megérzi a szagát és nem fogy el, de igen :-) Minden este vacsora után megköszönöm neki, hogy megeszik mindent, ami a javulást segíti, megsimogatom, megdicsérem. Ha véletlen elmarad, jön és jelzi, hogy feledékeny vagyok ;-)
2015. ápr. 18. 11:32
 5/9 anonim válasza:
Segitsetek mi a neve annak a gyógynövénynek ami segített a coushing kutyán? Nekünk is ez a probléma és nem akarják kezelni az orvosok.Légyszi irjátok meg! Köszönöm!
2017. nov. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Szia! Sajnos sokat nem tudnak tenni, 3 éve elmúlt, hogy kiderült, azóta nem látszik látványos rosszabbodás. :-) Privát üzenetben meg tudjuk beszélni? :-)
2017. nov. 11. 16:30
 7/9 papi42 válasza:
Szia!A kutyámnál Cushing-kórt állapítottak meg,azt szeretném megkérdezni,hogy hol lehet a gyógyszert beszerezni, és mennyiért.
2019. júl. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Talán 4 éve vettem utoljára, közel 30.000 Ft volt egy havi adag.

Jobbulást a kutyusnak. :-)

2019. júl. 14. 19:02
 9/9 anonim válasza:
Szeretnék érdeklődni milyen " gyógynövényes táplálék-kiegészítőre" váltotottál? Stabil volt a kutyusod állapota tőle? Nekünk most derült ki hogy ez a baja a kutyusunknak. :(
2022. júl. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!