Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nyáron ti hol úsztatjátok a...

Nyáron ti hol úsztatjátok a kutyáitokat?

Figyelt kérdés
nézitek a víz minőségét? nálunk közelben van egy nagyobb patak de nem merem beleküldeni hátha felvágja pl egy üveg a lábát illetve láttam már abba a patakba döglött malacokat is úszni. Szerintetek?
2015. febr. 15. 14:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Egy tóhoz szoktunk kijárni, illetve a Tiszához. Igyekszünk olyan szakaszt választani, ahol nem hirtelen mélyül a víz és igen, figyelünk a víz minőségére is azért, illetve arra, hogy ne legyen köves pl. az, ahol bemegy és még leér a lába. Van, ahol mi is bemegyünk vele, így még jobban tudjuk ellenőrizni. De van olyan hely is, ahol egy kanális van, oda is beengedjük, bár ott inkább csak mászkálni tud a vízben, úszni nem annyira, mert nem olyan mély. Annak kicsit kövesebb az alja, de nem vészes és inkább a hídtól távol engedjük bele, ott nem olyan gáz.
2015. febr. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 piriiiii ***** válasza:

Tisza-holtág, Tisza. Nyáron én sem vihar után viszem úsztatni, hanem forró időben. A Tisza-holtág mellé üdülő épült, így az ott tiszta, tehát üveg és döglött malac miatt nem aggódok.

Az élő Tisza persze más tészta, ott a sodrás is erősebb.

2015. febr. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az enyém rengeteget úszik jó időben a Dunában itt Csillaghegynél és eddig sose volt semmi baja.
2015. febr. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Vízminőség szempontjából a bányatavak a legjobbak. Itt persze veszély a hirtelen mélyülés, de vannak laposabb partszakaszok, és úgy szoktam beengedni a kutyámat, hogy hám van rajta, és húzza maga után a hosszú pórázt, én meg tartom a másik végét, ha baj lenne.

De folyóban is szoktam úsztatni. Attól már kapott kiütéseket nyáron, vízvirágzásos időszakban. Sőt be is lázasodott, de máig nem vagyok biztos benne, hogy az a víztől volt.

A környékünkön nehéz olyan irányba indulni, hogy ne találj vizet, a kutyák meg persze belemennek minden holtágba, dagonyába, tócsába, mert természetesen az a legjobb, amitől a gazda frászt kap...

2015. febr. 16. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!