Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Klikkerről és ültetésről...

Piriiiii kérdése:

Klikkerről és ültetésről szólna kérdésem, ha szabad?

Figyelt kérdés

Most lesz négy hónapos a mudim, és klikkerrel tanítom.

Megtanulta, hogy amikor azt mondom, hogy ülj, üljön is le. Elhagytam régen a klikkert és a jutalmat együtt, és kezdem a jutalmazást is, legalábbis a jutalomfalat elhagyását (mert egyébként agyba-főbe dicsérem). Rögvest neki is láttunk a fekvésnek, és ezt is hamar felfogta, de én talán túl hamar léptem át a következő feladatra, mert hiába ül le, amikor kérem, nem marad úgy. Márpedig az ebet általában azért szokták leültetni, hogy úgy maradjon hosszabb időre.

Mit tegyek annak érdekében, hogy amikor kérem, üljön le, ne csak két másodpercre üljön le, hanem azért tovább? Nem kell felszólításig úgy maradnia, csak értse meg, hogy komolyan kérem, és nem csak úgy játékból, meg hogy jutalmat kapjon.

Vagy az ülve maradáshoz hozzá tartozik a "maradj" megtanítása is?

Mert így nagyon komolytalan látni, hogy leül, és már áll is fel, sőt, szinte jutalomfalat evés közben is már áll...


2015. febr. 15. 15:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
31%
A valamilyen pozícióban maradásra külön ternírozzák a kutyát.Tehát külön megtanulja az ül parancsot,majd külön,a marad parancsot,ami addig tart,amíg a gazda fel nem oldja.Ez úgy érheted el,hogy amikor leül,jutalmazod azonnal,majd amíg még tartja ezt a helyzetet,újra klikk/ jutalom.Lassan,mindig kicsit megpróbálod kitolni azt az időt,amíg még ül.Ha felemeli a popót nincs juti,így hamar rájön,mi a cél.Aztán hozzákötöd a marad parancsot.
2015. febr. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 sippara ***** válasza:
66%
Alapvetően MINDEN parancs addig tart,amíg fel nem oldom. Menjetek el egy jó oviba, mert olyan lyukak vannak már most a kutya képzésében,amiket később sokkal nagyobb munka lesz kiszedni.
2015. febr. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
69%

Leülteted, és ha feláll, visszaülteted (nemv ezényszóval, hanem lerakod a pici fenekét a földre). Falat csak akkor jár, ha ülve marad. Plusz bevezeted a "mehetsz" vezényszót (vagy bármi mást, ami azt jelenti, hogy vége a feladatnak, egy "oké" is elég), meg hogy minden feladat addig tart, amíg mást nem mondasz neki, így nem ő fogja eldönteni, hogy meddig kell ölni, hanem tel.

Azt is csinálhatod persze, hogy újra előveszed a klikkert, és kivársz, amíg ülve marad, csak akkor kap klikket. De szerintem fegyelem szempontjából jobb a másik verzió, és gyorsabb is, meg kevésbé idegőrlő :)

2015. febr. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Öhm, bocsánat, elgépeltem ezt-azt, nyilván nem ölni kell a kutyának, hanem ülni, a többit meg remélem, értitek :D
2015. febr. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Milyen lyukakra gondolsz, kettes?

2015. febr. 15. 16:34
 6/17 A kérdező kommentje:
Nem is tűnt fel az ölni szó. :D
2015. febr. 15. 16:35
 7/17 anonim ***** válasza:
48%

Hát eleve ott rontottad el, hogy nem vártál el tőle ülve maradást, csak seggel földérintést, így nyilván ezt tanulta meg a kutya. Nem ülve jutalmazod, hanem felállás közben, tehát kvázi a felállást magát jutalmazod. Nyilván azt fogja ebből megtanulni, hogy feneket le, aztán gyorsan fel :) Szóval ha ennyire nincsenek meg az alapok, akkor tényleg kutyaovi.


Amúgy olyan nincs, hogy áttérünk egy feladatról egy tök másikra, ezeket egyszerre is lehet tanítani, sőt, érdemes, mert halálra unja a kutya, ha ugyanazt kell megcsinálnia hússzor egymás után. Akkor lenne szó túl gyors "váltásról", ha a kutya ülésből egyből feküdne, de az is igazából akkor lenne, ha nem gyakoroltatnád vele mindkettőt felváltva. Vagy akkor beszélhetnénk túl gyors áttérésről, ha egy részfeladatról térnél át a feladat egy bonyolultabb szakaszába, de itt ugye erről sincs szó. Egyszerűen csak rossz dolgot tanítottál meg neki tudtodon kívül :)

2015. febr. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Azt olvastam a klikker.hu-n (márpedig azt itt sokan ajánlották), hogy eleinte nem baj, ha rögvest feláll a kutya. Hát most már úgy vélem baj, ezért kértem segítséget.

Most, hogy a fekvést tanítom neki, közben le is ültetem, legfőképpen azért, hogy nehogy véletlenül is elfelejtse (bár mondjuk séta közben is le szoktam ültetni, meg evés előtt). Meg hát úgy könnyebb és gyorsabb, hogy ül-fekszik-ül-fekszik-ül-fekszik, mint fekszik-arrébb megyünk-fekszik-arébb megyünk. :D

Szóval erőteljesen következetlen vagyok...

Egyébként hogy vannak árban kutyaóvodák? Mire számíthatok körülbelül? És ott mi zajlik? Gondolom, nem rögtön hátraszaltó...

2015. febr. 15. 16:58
 9/17 anonim ***** válasza:

Eleinte nem baj, csak te úgy tűnik, leragadtál itt, vagy visszalépett a kutya, és nem követelted meg tőle megint a rendesen ülést :)


Az ovik ára sulifüggő, van igyenes is, de általában 1-2000 Ft között van egy 1-1,5 órás alkalom, legalábbis Budapest táján, illetve bérlettel olcsóbb.

Hogy ott mi zajlik, az meg még inkább sulifüggő. Klikkeres sulikban teljesen más a program, mint hagyományosokban, és megint más a meghatározhatatlan kevert stílusúakban. Szóval nézz körül, látogass el egy foglalkozásra a szimpatikusakba, aztán döntsd el, melyik lesz a tuti.

2015. febr. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kérdező,!

Nem akarok beléd kötni, de szerintem az ültetést és minden mást is inkább a régi módszer szerint taníts a kutyádnak! A klikkert általában eleve rosszul használják az emberek..

A régi kiképző módszer ( pavlov féle feltételes reflex) sokkal hatékonyabb hiszen tovább benne marad a kutyában! Nyomd le a fenekét , ezzel egy időben add a parancsszót és mehet a jutalom! Munka kutyás vagyok, német juhászokkal dolgozom!

2015. febr. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!