Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nektek mennyi ideig kellett...

Nektek mennyi ideig kellett "hosszú pórázozni" mire a kutya tökéletesen megbízhatóan, behívható lett?

Figyelt kérdés
2015. febr. 15. 16:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
Nem a hosszú póráztól lett megbízható a kutya :) Az indításnak nem rossz, meg segítségnek, de ennyi. Olyan nincs, hogy majd egyszercsak lecsatolod a hosszú pórázt, és százas a kutya. Lecsatolod a pórázt, és ha mégsem jön be, korrigálsz, és korrigálsz, és korrigálsz, és egyszercsak jó lesz.
2015. febr. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
hogyan tudok korrigálni ha esetleg szarna a fejemre? :)
2015. febr. 15. 17:03
 3/11 anonim ***** válasza:
68%

Elszaladsz a másik irányba.

Elbújsz.

Utánamész, megfogod, visszaviszed oda, ahova hívtad.

Próbáld ki, valamelyik bejön. Ha meg nem, akkor ott más probléma is van, nem csak a behívás.

2015. febr. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
köszi :)
2015. febr. 15. 17:37
 5/11 anonim ***** válasza:
68%
A legújabb kutyámnál, amelyiket már tapasztaltabban neveltem, kb. 3 hét. Aztán lecsatoltam a hosszú pórázt, de még kellettek pontosítások pár hétig. Ő nagyon gazdis, úgyhogy nem volt vele nehéz.
2015. febr. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
51%
kb. 2 hét. ezen belül 3-szor tépte be magát, aztán rájött, hogy mi a helyzet.
2015. febr. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
53%
Én egyik kutyámnál sem használtam soha hosszú pórázt. Arra meg jobb ha felkészülsz, hogy tökéletes kutya nincs, hibák mindig előfordulhatnak, de ettől még nem kell szívrohamot kapni, hogy nem tisztel a kutya.
2015. febr. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
53%
Én sose használtam hosszú pórázt, nem kellett. Amint a kutyám megkapta az oltásokat kivittem a nagy területre ami nincs messze a lakástól és elengedtem. Kicsi kölyökkutya értelemszerűen követi a gazdáját, így kialakult benne az hogy ne hagyjon ott. Van hogy kicsit messze megy tőlem, de elég neki kiáltani jön is vissza. Szerencsére jól lehet irányítani hanggal is, messziről is meghallja a hangom, felfigyel rá.
2015. febr. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
51%
Kölyökkutyaként jó hogy nem kell. Felnőtt kutyáknál viszont felettébb hasznos tud lenni.
2015. febr. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Szilvi & Argos ***** válasza:
51%

Nem kellett...csütörtökön hoztuk ki gyepiről, pénteken a Duna parton már elengedtük a bandával :)

Később volt szelektív hallása, akkor jött az, hogy utánamentem és földbe építettem, pofájába "súgtam" :D

2015. febr. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!