Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám szétrágja a frizbit...

A kutyám szétrágja a frizbit és még gurítva sem hozza vissza. Miért csinálja és hogyan szoktathatnám le róla? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
Próbáltam már a "gurítom és az onnan kisebbeket dobok felé" módszert, de elviszi szétrágja és nem engedi el. Szokott olyan nap is lenni amikor meg fél tőle. Van valakinek ötlete, hogy hogyan szoktassam a frizbire?

2015. febr. 15. 21:12
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Bár én nem ezt a módszert alkalmaztam apport tanításánál, de sokaknak beválik.

Próbáld meg visszafelé felépíteni a dolgot. Először csak azt tanítsd meg neki hogy tartsa a szájában nyugodtan, parancsra odaadja. Ha ez megy, akkor kezd el hogy először csak fél métert gurítasz, és szépen növeled a távolságot. Ha már ez is megy, akkor megint rövid távolságra de már a föld felett dobod kicsivel.

Én így csinálnám.

2015. febr. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Tiltsd a rágást, és tanítsd meg, hogy vigye vissza. Nem kell feltétlenül frizbivel, egy strapabíró labdával is elkezdheted, aztán már egyszerű lesz akármire átértelmeztetni. Nyilván nem fogja magától tudni, hogy mit vársz el, meg kell neki mutatni :)
2015. febr. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!