Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Schnauzer természete?

Schnauzer természete?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy border collienk van és pár éven belül szeretnénk mellé egy másik kutyát is. Kutyasulin és kutyakiállításon is megfigyeltem több fajtát és párommal együtt azon a véleményen vagyunk, hogy a schnauzer az ami a legmegfelelőbb lenne. Már csak azért is, mert az egyébként félős és abszolút nem domináns kutyánk eddig kivétel nélkül csak ezzel a fajtával tudott felhőtlenül játszani, mérettől függetlenül (jellemzően a nála nagyobb kutyáktól fél, de a kicsikkel is bizalmatlan elsőre), illetve a spánielekkel, de mivel kinti-benti kutyát szeretnénk, a spániel kilőve.


Szóval a kérdésem az, hogy eddigi tapasztalatom szerint a kicsi és közép schnaurezek sokkal energikusabbak, mint az óriás változat. Nekem nagyon tetszik az óriás schnauzerek jámbor természete, de eddig mindenhol azt olvastam, hogy makacs, nehezen nevelhető, nagy mozgásigényű, míg a tapasztalatom szerint ez csak a kisebb változatokra vonatkozik.

Lényeg a lényeg: lehet elérés egy azon fajtán belül, különböző méreteknél? Már ami a természetüket illeti?

Vagy csak én nem láttam még elég kutyust ebből a fajtából?

Jó lenne ezekkel tisztában lenni, még mielőtt döntünk.


Előre is köszönöm a válaszokat.


2015. febr. 16. 13:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Minden fajtában különbözőek az egyedek. A snaci terrier kissé. Viszont , ha megfelelően választasz almot, ott is kérhetsz nyugodtabb természetű kutyát.
2015. febr. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem volt óriás snacim! Imádnivaló, bohóc nagyon családszerető. Igen, valóban makacs természet, önfejű de a megfelelő neveléssel nagyon szófogadó. Mozgékony, sok törődést igénylő fajta, de persze házőrzőnek is megállja a helyét. :)
2015. febr. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem óriásom van, 9 hónapos. Átlagos mozgásigénye van, 4 hónapos korától járunk suliba, (engedelmes, agility) nagyon gyorsan és könnyen tanul! Makacskodni nem szokott jobban mint eddig bármelyik másik fajta kutyám, viszont azt viccesen teszi mintsem idegesítően.

Emellett nagyon játékos, vicces kutya, azt szokták rájuk mondani, hogy van egyfajta humoruk, hát én ezt csak megerősíteni tudom! A nap nagy részében nagyon nyugodt, ez már két hónapos korában is így volt, de ha eljön a játék ideje akkor nagyon fel tud pörögni, olyan mint egy torpedó ha labdáról vagy frizbiről van szó. Agilityzni is épp ezért lehet vele jól, nagyon fel lehet pörgetni!


De nyilván van eltérés az egyedek között, egy domináns kan problémásabb lehet mint egy szuka (egyébként nekem is ivartalanított szukám van).


Ja, és az enyém egyik legjobb haverja is egy border collie ;)

2015. febr. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem írtam, hogy szuka. Kan kutyám van és kant szeretnénk mellé.

Köszönöm a válaszokat! Még tenyésztőnél is érdeklődünk majd.

2015. febr. 16. 23:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!