Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2 hónapos kutyát ki lehet...

2 hónapos kutyát ki lehet kötni futó láncra arra az időre amíg dolgozunk vagy maradjon a lakásban inkább?

Figyelt kérdés
A házban egy közért működik, ezért nagy a forgalom és a kapu is nyitva van. A futólánc tájolása úgy van megoldva, hogy a kis kutyának nincs rálátása a sok nyüzsgő emberre, nagyon nem is hallja őket. Ennek ellenére, rálát az utcára is. Kb 3 méteres vékony könnyű láncon van tartva amíg dolgozunk és kb 20 méteres futópályán tudja láncát húzni. Esténként bent van velünk, késő délutánonként játszunk vele. A kérdés az, hogy napközben amíg dolgozunk ki lehet már kötni ebben a korban vagy hagyjuk bent a lakásban egyedül? 2hónapos kaukázusiról van szó. Várom a hozzáértők válaszát, laikosok vagy mindenképppen válaszolni akarók ne írjanak.
2015. febr. 16. 14:00
 1/10 anonim ***** válasza:
53%
Helló, rendkívüli a kutyák mozgásigénye, lakásban tartott kutyával sétáltam napi 5 órát, kevésnek tartom a mozgásteret, és maradandó lelki károkat okozhat benne.
2015. febr. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

"Várom a hozzáértők válaszát, laikosok vagy mindenképppen válaszolni akarók ne írjanak."

Nesze, itt a hozzáértő válasza.

Ugye tudod, hogy hol kérdezősködsz?

2015. febr. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

igen, de ezzel csak arra próbáltam utalni, hogy ne kapjak értelmetlen választ, mint mondjuk az első vagy épp a tiéd most.


Te tudnál érdemben nyilatkozni az üggyel kapcsolatban?

2015. febr. 16. 15:28
 4/10 anonim ***** válasza:
Semmilyen kutyát nem javasolt láncon tartani, kaukázusit aztán meg végképp tilos. Ez egy pásztorkutya, akinek nagy mozgástérre, nagy területre van szüksége. Lakásban tartható, míg kicsi, de aztán jobb neki egy nagy udvaron szabadon. Láncra eleve ne köss egy 2 hónapos kutyát, de ezt fajtát soha. Jól értem, hogy nincs udvarotok? Akkor lehet, hogy mihamarabb keresni kéne egy olyan gazdát a kutyának, ahol megfelelnek számára a körülmények, ti pedig választhatnátok egy lakásba való fajtát, persze napi minimum 3 sétával, amiből az egyik hosszabb legyen.
2015. febr. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%

Első vagyok, köszi a lepontozást, megpróbálom máshogy megfogalmazni, talán sikerül.

A kaukázusit ne tartsd láncon, pláne míg fiatal, ebben a korban még fejlődik a természetük, morózussá teheti őket.


Ha szabadon is lenne, akkor is minden napi sétára van igénye még a kertben tartott kutyáknak is (természetesen a kötelező oltások után). Ezért sem célszerű megkötni. Nyilván az első válaszommal csak az arányokat próbáltam érzékeltetni, nyilvánvalóan sikertelenül. Tévhit, hogy a kertes tartás elegendő egy kutyának, napi, kétnapi sétára lenne igényük.

2015. febr. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Igen, tudnék nyilatkozni.

Nagyon röviden: 2 hónapos kutyát nem kötünk ki, akármekkora is.

Összességében semmilyen kutyát nem kötünk meg, persze vannak kivételes esetek. Én is kénytelen voltam órákra megkötni a kutyáim, amikor ablakot cseréltek, bár én ott is voltam.

De ezt ti rendszeresen csinálnátok ("amíg dolgozunk"), az meg felnőttnél is rossz ötlet, nem egy kölyöknél.

Legyen bent addig.

Vegyetek olyan játékokat, amik lekötik, akkor nem rombol. ( [link] és még ezer ilyen van)

Előtte, utána jól lemozgatni, de az utcára nem vigyétek ki.

2015. febr. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

2016-tól tilos lesz láncon tartani a kutyákat.

Tehát vmi megoldást mindenkèppen találnotok kell.

Mi a terv vele felnőtt korában? Láncon lenne kint tartva?

Ha nincs udvar, ahol szabadon lehet, ajándèkozzátok el.

Mondom ezt úgy, h óriás testű kutyát tartok lakásban.

De keleti pásztor kutyát benti kutyakènt+kint láncon tartani, ha nem vagytok vele, elèg rossz párosìtás.


Hogy a kèrdèsre is válaszoljak, kerìtsetek le neki egy területet.

2015. febr. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Azert tulzasokba ne essunk, a 3 meteres lanc 20 meteres futon azt jelenti, hogy kb 120 negyzetmeteren mozoghat a kutya, ami azert nem keves. Ha emellett rendesen foglalkoznak vele, setaltatjak, szocializaljak, akkor ez teljesen megfelelo neki. Sok kutya ennel kisebb helyen van lelki serules nelkul tartva.
2015. febr. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsó válaszoló hozzászóllását. A kutya azért van éjszaka bent, mert még kölyök kutya és éjszaka hideg van neki kint, illetve gondolom fél is a sötétben teljesen egyedül. Nyilván nem benti kutya lenne egy kaukázusi! Azért volt már néhány kutyánk, az utóbbi a maga 17 életévével (emberi évben) azért elég szép kort megélt. Este hatig van nyitva a házunkban működő közért, ezt követően zárulnak a kapuk és kb 1200 négyzetméteres területen mozoghat kint este 10-ig - 11-ig. Akkor jön el az ideje annak, hogy mindenki lefekszik és vagy megkötjük a kutyát, vagy amíg kicsi elzárjuk a nappaliba. A kérdésem csak annyi volt valójában, hogy 2 hónapos korában 8órára ki lehet-e kötni a futóláncra... Köszönöm minden hozzászóló véleményét.
2015. febr. 17. 12:42
 10/10 anonim ***** válasza:
Utolso vagyok. Ez igy viszont nem eleg. Ha lancon van bapi 8 orat, akkor utana nem eleg elengedni, higy magat szorakoztassa, aztan ejszakara megint megkotni. Ha ragaszkodtok a lanchoz, ennek igy kene kinezni: amikor zar a kozert, 2-3 ora seta, tanitas, , jatek, utana egesz ejjel szabadon az 1200 negyzetmeteren. Ami most van, az nagyon keves.
2015. febr. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!