Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikortól és milyen szájkosár...

Mikortól és milyen szájkosár kell/ajánlott használni?

Figyelt kérdés

Egy border collie méretű kölyök kerül a házhoz, akit kiskorától szeretnénk vonathoz, buszhoz szoktatni, mert autó hiányában szükséges lehet, hogy ezekkel kulturáltan tudjon közlekedni.

Lehetőleg egy szájkosarat szeretnénk venni, de félek, hogy kinövi mire eléri a végleges méretét. Nézegettem különböző fajtákat, és ez lenne a legszimpatikusabb, állítható. Ebből elég lenne egy méret kisebb korában és felnőttként is? Ebben tud lihegni és tuti megnyugszanak az utasok meg az ellenőrök is, hogy van rajta valami. Ráadásul ezt össze tudom hajtogatni és eltenni nem úgy mint a fémes társait.

[link]



2015. febr. 17. 11:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Kölyöknek érdemes a legolcsóbbat venni, hogy megszokja. Később lehet beruházni valami komolyabba.

Amiben lihegni tud, abban harapni is. :) Legalábbis ha nem zárt elöl. Más téma, hogy egy border azért nem egy vérengző vadállat, és tényleg csak a törvény miatt kell rá a szájkosár.

Az állítható cuccokhoz általában oda van írva egy tól-ig méret. A kölyök mostani méretét le tudod mérni,és biztos van adat a felnőttkori méretre is, ebből láthatod, hogy jó-e az adott termék.

2015. febr. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én nem kedvelem ezeket a típusokat. Ímmel-ámmal tud benne lihegni, de harapni is, mondjuk ezek úgyis csak dísznek valók, hogy lássák, van rajta valami szájkosárnak hívható dolog és felmehet a buszra.

Egyébként ez szerintem inkább valami halti-féle, nem? Mert alulra be lehet csatolni a pórázt. Szoktatáshoz tuti jó, mert megszokja, hogy van valami a fején, de én, amikor már megközelíti a feje a végleges méretét, inkább vennék neki valami könnyű kosaras szájkosarat. Műanyagból is lehet kapni, azok annyira nem brutálisak.

2015. febr. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem kölyöknek, illetve míg el nem éri a teljes méretét, ez is megfelel, a lényeg úgyis az, hogy megszokja, meg hogy lássák, van rajta valami. Bár akkor már egy sima szövet is megteszi, azt át lehet úgy alakítani, hogy lihegni is tudjon benne.


Felnőtt korára viszont én ezt ajánlom: [link]


Ebben tud inni is (megfelelő méretű edényből), jutifalatot is el tud benne venni, lihegni is tud és kényelmes is, nem mellesleg nem okoz fájdalmat, ha esetleg nekiütközik valakinek (sose lehet tudni). Mi ebay-ről rendeltük, szállítással együtt kb. 5000 ft volt az 5-ös.

2015. febr. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A szájkosarat, nem a harapás miatt tenném rá főleg egy kölyökre, hanem az ellenőrök, a hisztis utasok, meg a sofőr miatt. Ha azért kellene egy kölyökre szájkosár mert harap, akkor komoly segítség kellene, mert nagyon elszúrtam valamit a nevelésében. Sajnos nálunk itt nem kapható sehol ilyen vagy jobb fajta szájkosár (a fém túl nehéz egy kölyökre) így netről kell rendelnem a többi cuccával együtt mielőtt hozzánk kerül, ezért nem fogom tudni az akkori fejméretét. :(
2015. febr. 17. 11:24
 5/5 anonim ***** válasza:

Én ilyet vettem buszozáshoz:

[link]


Ez állítható méretű, egy ideig jó lesz - bár már kicsit megrágcsálta a kutyunk, de attól még működik :) Általában addig tesszük rá, míg felszállunk a buszra, miután leültünk és beült a lábunkhoz, levesszük róla.

2015. febr. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!