Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ő tényleg tenyésztő?

Ő tényleg tenyésztő?

Figyelt kérdés

[link]


Nézzétek meg ne írjátok rögtön hogy nem olx-ről veszünk kutyát


2015. febr. 17. 15:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hiába nézem meg, normális tenyésztő nem hirdet ilyen helyeken. Na meg eleve nincs olyan egy igazi tenyésztőnél, hogy kérsz törzskönyvet vagy sem...
2015. febr. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szerintem egy igazi tenyésztő nem 50 000-ért adna kutyát, nekem ez gyanús... vagy csak nem talált vevőt rá, ezért olcsóbban adja.
2015. febr. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szerbiai tenyésztő, keress rá a honlapjára.

Azt mondjuk nem tudom, hogy ott hogy megy a törzskönyvezés, miért 100 euro az árkülönbség, itt nálunk csak pár ezer Ft a törzskönyv. Valamint jó tenyésztő nem is ad el tk. nélkül kölyköket.

Szóval tenyésztő, de nekem nem szimpatikus, én nem vennék tőle kutyát.

2015. febr. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
De ugyanakkor 800 ezerért árul egy bíztató 1 éves munkakutyát. Érdekes, az egyszer biztos.
2015. febr. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

"Ara: 150 Euro vagy törzskönyvvel 250 Euro"

Nem, nem tenyésztő.

"atvehetok Szegeden, Bacsalmason, Kiskunhalason vagy MEGBESZELES SZERINT"

Sőt, szaporító.

2015. febr. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Megnéztem a hirdetést. A hirdető odaír különböző eredményeket, majd ami szemet szúrt, h a kutya 150 euro, törzskönyvvel már 250 euro, ráadásul több helyen is átvehetőek. Ha azt tervezted, h kutyát veszel, ne innen tedd! Jó golden kennelek vannak, ahonnan valóban olyan kutyát kapsz, amilyet szeretnél. Persze borsosabb áron, de megéri, nem úgy mint ez.
2015. febr. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Leírjuk mi kellene, hogy elriasszon az ehhez hasonló hirdetéseknél, hogy legközelebb már te is csak legyints rá, és véletlenül se gondolkodj el rajta.

- A törzskönyv filléres dolog, és nem opcionális. Van neki mert kennelben született és kész, a szaporítók legkedvesebb mondta, hogy kérheted a törzskönyvet.

- Egy tisztességes kennel soha nem hirdet ilyen helyen. Mert egy rendes, becsületes és komoly szándékú gazdi NEM keres ilyen helyen. Vagy kennelnél keres vagy menhelyen, vagy fajtamentésnél!

- Ha valóban tisztességes kennel lenne linket tenne be, hogy könnyen, gyorsan odatalálj, nem pedig keresztrejtvényként "keresd ha akarod" módon utalna a kennelére. Ez a legtöbb embert megnyugtatja, hogy van kennel, de a fele se veszi a fáradságot, hogy megnézze. (Egyébként elég szar az oldala....)

- Nagyon-nagyon gyanús (kellene, hogy legyen), hogy magától rád akarja erőltetni, hogy ne nála vedd át a kölyköt. Minden tenyésztő meg akar ismerkedni a leendő gazdival, sőt többször invitálja, hogy menjen nézze meg a kennelt, addig is "feltérképezi" az adott illetőt, te meg megcsodálhatod a kennelét amire büszke és bombázhatod kérdésekkel. Ez a kocsi csomagtartójából odaadom a kölyköt, aztán jól eltűnök, azt se tudod honnan van a kölyök, többet nem látsz hozzáállás siralmas. Az is lehet, hogy az a béna honlap nem is hozzá tartozik, csak a tenyésztő nem tudja, hogy hirdetésnél felhasználják...

Az én kiskutyám nem rég született egy kennelben és 1,5 év ismertség, és kennel látogatás után ajánlotta csak fel a tenyésztő, hogy szívesen HÁZHOZ hozza a kicsit, és legalább megnézi, hol fog lakni. (Nincs autónk, ezért ajánlotta fel.) De nem egy sarkon egy ismeretlen helyen kidobja, hanem házhoz hozza!

Ha fontos, hogy kölyök és fajtatiszta legyen vegyél kennelből, ha nem fontos rengeteg fajtamentés foglalkozik már ilyen fajtajellegű egyedekkel, fordulj hozzájuk.

2015. febr. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Na rákérdeztem, hogy mikor lehet menni a kiskutyákért és a hirdető azonnal írta, hogy bármikor. Aztán megkértem, hogy küldje el a szülők champion bizonyítványát és a szűrések papírjait, na azóta se válaszol... :D Úgyhogy nagy kamu az egész. Én még azt is kinézem belőle, hogy nem is az ő kennele az a kennel, csak úgy hirdet mintha az övé lenne és épp lennének nála kiskutyák, a pénzt meg majd előre kéri utalással. Ebből szokott az lenni, hogy a hiszékeny vevő elutalja a pénzt (mert kell benzinre, útlevélre a határnál, stb), aztán koppan mert nem kap kutyát.
2015. febr. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Rákerestem a kennelre. Angol és egy másik nyelven lehet a menüket megnézni, nem hiszem, h magyarok.
2015. febr. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 munkakutya ***** válasza:
0%

Azért az is megérne egy misét, hogy mitől tenyésztő a tenyésztő ? :))

Ha veszek egy törzskönyves kant és egy szukát, kiváltom a kennel nevet, csinálok egy honlapot és folyamatosan hozom le az almokat, a kölyköket drágán adom akkor én már tenyésztő vagyok ?

Nekem megvan erről a saját véleményem de kíváncsi vagyok ki mit gondol erről. Mitől tenyésztő a tenyésztő ?

2015. febr. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!