Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normalis lehet az a kutyaiskol...

Normalis lehet az a kutyaiskola, ahol a kutyara (4eves, eddig tanitatlan, kistestu keverek) rogton fojtonyakorvet adatnak?

Figyelt kérdés
Unokahugom (12 eves) kert fojtonyakorvet, mert anyukaja megengedte, hogy kutyaiskolaba jarjon, es ott kerik. Nem volt lehetosegem tobbet kerdezni, de laikuskent furcsanak tartom, normalis eljaras ez? a kutya nem rossz, csak meg sose volt tanitva(de behivhato, elegge hallgat a kislanyra ), kistestu (tacsi keverek), ivartalanitott fiu, napkozben a kertben van, de ejjel a nappaliban alszik.
2015. febr. 17. 18:24
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
el kell menni egy foglalkozásra, és megnézni. Egy nyakörvből nem lehet kikövetkeztetni.
2015. febr. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 A kérdező kommentje:
Nyilvan ha lenne lehetoseg, azt tennem. De megiscsak, amig nem tudunk megint beszelni, jo lenne, ha kicsit tudnek tajekozodni. En eddig csak nagytestu, eleven kutyakon lattam fojtonyakorvet, de nincs sajatom, nem tudom, hogy mennyire elfogadott az alkalmazasa.
2015. febr. 17. 18:31
 3/42 anonim ***** válasza:
38%

Egy fojtónyakörv nem a világ vége :) Az nem kínzóeszköz, csak egy erőteljesebb hatású nyakörv. És nyilván nem minden esetben szükséges, viszont nem is igazán ártalmas, szóval ettől még éppen lehet normális a kutyaiskola.

Amúgy nekünk volt olyan tanulónk, aki másik kutyasuliból azért jött el, mert instant minden kutyára fojtót kértek, és ez nem tetszett neki. 2-3 hét múlva mertünk csak előjönni vele, hogy hát ugyan minden kutyára tényleg nem kell fojtó, de az övére speciel pont igen... :D


A fojtónyakörv amúgy erőpótlásnak jó, hogy megelőzze a kutyával való felesleges küzdelmet. Mert ugye ha küzdesz egy ültetéssel, akkor a kutya vissza fog küzdeni, mert érzi, hogy lehet esélye. Tisztább az mindenkinek, ha fojtóval rásegítesz, és nem fél perc szenvedés lesz az ültetés, hanem két mozdulat.

2015. febr. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
70%
Van olyan iskola, ahol nem számít mekkora a kutya, fojtón rángatják akkor is. Én kistestűre egyáltalán nem javaslom...
2015. febr. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
53%

4-es vagyok.


És mennyivel könnyebb amúgy kajával tanítani az ültetést, nem igaz!? Miért kell egy kicsi kutyát fojtóval ülni tanítani??

2015. febr. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
59%

Nem kell, és nekem nem is kéne, de ha a gazda nem bír el a kutyával, és hiába mondod meg mutatod, hogy nézd, ilyen egyszerű, ha egyszerűen nem tudja megcsinálni. Múltkor egy néni magyarázta a hat kilós nyézéről, hogy hát ezt nem lehet leültetni, megfogtam, és még csak különösebben küzdeni se kellett vele, leültettem. De attól még a gazda nem tudta megcsinálni. Sosem a kutyának kell a fojtó, hanem a gazdának.

Senki nem arról beszélt egyébként, hogy addig rángatod elmebeteg módon a kutyát fojtóval, amíg le nem ül :)) A legtöbb felnőtt kutyát nem ülni kell megtanítani, hanem arra, hogy akkor és oda üljön le, ahova kellene. Az kicsit macerásabb feladat kajával, és nem is mindig célravezető a kutya folyamatos lefizetése.

2015. febr. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem ha nem tudod elmagyarázni a gazdinak, hogy hogyan ültesse le, akkor az a te hibád, nem az övé! És persze, más kutyáját ezerszer könnyebb kezelni, mint a saját, elrontott kutyánkat! Akumi, a kutya szemében te semmilyen bénázáson, tekintélybeli kérdésekben nem szerepeltél, te egy tiszta ember voltál, aki határozottan odament! De a gazdi nem az, a gazdi már ezer baklövést elkövetett, már ezerszer bebizonyította, hogy ő gyenge kezű, neki persze, hogy makacskodni fog a kutya, míg egy idegennek nem! Ez inkább ciki, hogy így dicsekedsz ezzel, hisz csak azt mutatod, hogy nem értesz ahhoz, hogy hogyan kell a gazdiknak segíteni. És persze én is azt vallom, hogy egy tanításnál nem kényszer a megfelelő mód! Már nem is használja senki ezt a lenyomogatós, pórázrángatós ültetés tanítást, aki a kutyázást kicsit komolyabban csinálja.
2015. febr. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
60%
Nem ,mert teljesen felesleges egy ekkora méretű kutyánál.Ez arra utal,hogy egy rutint követve,ész nélkül képeznek kutyákat.
2015. febr. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
Gondolom, sokan próbáltátok már születetten tehetségtelen gazdáknak elmagyarázni, hogyan ültessék le a fejükbe beleszaró kutyát, amikor pórázon sem tudják megtartani az állatot, cibálja őket jobbra-balra, ahogy jól esik neki :) Örülök, hogy ilyen sok hozzáértő van, egyszer igazán beugorhatnátok hozzánk a sulira és megmutathatnátok a 70 éves gazdáinknak, hogy hogyan kell lábhoz ültetni egy kamasz német juhászt, akit nem érdekel a jutifalat :)
2015. febr. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
100%
Mint említettem egyébként, a kutyának valószínűleg tényleg nem kell a fojtó. De a 12 éves kislánynak lehet, hogy kell. Egyikünk se látta a kutyát meg a gyereket, ha jól sejtem, így rohadt könnyű ítélkezni. Csak tudnám, hogy akkor miért nem nyittok online kutyaiskolát... :) Én az elvet magyarázom, hogy a fojtónyakörv amúgy nem kínzás, és nem kell az agyatlan rángatással azonosítani, mert ez szűklátókörűségre vall, és arra, hogy sosem láttatok még fojtót normálisan használva.
2015. febr. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!