Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kutyának mi a jobb a...

Egy kutyának mi a jobb a nyakörv és póráz vagy a hám?

Figyelt kérdés
Nagyon sokféle elmélet van erről. Pl: a kistestűeknek a hám a nagytestűeknek a póráz vagy hogy mindnek a hám ,mert az kényelmes vagy mindnek a póráz mert azon tanulnak meg normálisan sétálni, de olyat is hallottam ,hogy a póráz tönkre rakja a légcsövét a hám a jó de azt is mondják hogy a hám tönkre rakja a természetes testtartását ésinkánbb pórázt használjunk de azt is hallotam már hogy kiskutya korban kell hám aztán a póráz ... Kérlek segítsetek !! És majd magyarázzátok is el hogy miért az a jó ami !

2015. febr. 18. 16:04
 1/10 anonim ***** válasza:
88%

Az a helyzet, hogy mindent leírtál.

Kinek milyen kutyája van, kinek mi tetszik, kinek mi az elképzelése.

Én el nem tudom képzelni, hogy hámot tegyek a kutyáimra, de hülyén is nézne ki (sztem) egy amstaff, vagy egy cane corso hámmal. Mondjuk a tacsim se látott hámot sose.

Én nyakörv párti vagyok, a véleményem a hámról: ha húzatni akarok, akkor kell a hám.

(Az eü ok meg más kategória.)

2015. febr. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

"kiskutya korban kell hám aztán a póráz"

Ezt ugye csak elírtad (máshol is)? Nincs fogalomzavar?

1. hám+póráz

2. nyakörv+póráz

2015. febr. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%

Nyakörv. Kistestű kutyának ugyanúgy tudni kell(ene) kulturáltan pórázon közlekednie, mint egy német juhásznak. Attól, hogy kicsi, még ne húzzon, akkor nem megy tönkre a légcsöve. A nyakörv optimális esetben nem feszül, viszont röviden, gyorsan lehet vele korrigálni a nemkívánatos magatartásokat. Ez nem azt jelenti, hogy akkorát rántunk rajta, hogy a csivava hangrobbanás kíséretében átrepül az út túloldalára.

Ehhez egyetlen dolog kell: egy olyan gazda, aki komolyan veszi a dolgot, és hajlandó időt-energiát fektetni a kutyája nevelésébe.

A jó nyakörv teljesen kényelmes, nem bántja a kutya gigáját, ami természetesen egy idő után úgyis megerősödik (hányszor látni neveletlen kutyákat ökör módjára húzni befelé fordított szögessel a nyakukon!).

Hámot akkor kell használni, ha valami konkrét célod van vele: sport, szánhúzás, autós biztonság stb.

Ez az én álláspontom, nyilván sokan nem értenek vele egyet. :)

2015. febr. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
A kutyának a hám jobb, a gazdának a nyakörv. Lusta disznók inkább fojtogatják a kutyájukat, mint hogy időt és energiát fektessenek a rendes séta megtanításába hámmal. Másik meg, aki vagánykodni akar a kutyájával és "hogy néz már ki a nagytestű kutya hámmal".
2015. febr. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

1. vagyok

" Lusta disznók inkább fojtogatják a kutyájukat, mint hogy időt és energiát fektessenek a rendes séta megtanításába hámmal. Másik meg, aki vagánykodni akar a kutyájával és "hogy néz már ki a nagytestű kutya hámmal"."

Ez nekem szólt, okoska?

Ha nem tudnád, nyakörvvel elég nehéz kutyát fojtogatni. Még a fojtóval is (vajon tudod-e, mire való, hogy kell használni?).

És sztem igen, a nagytestű kutya (nem a szánhúzó, amikor dolgozik) hülyén néz ki hámmal.

2015. febr. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nyakörve van a kutyáimnak, a staffimnak hámja is van (K9-es), és szerintem plusz ismerősök szerint marha jól néz ki benne. De sétára nem használom, hanem súlyt akarok húzatni vele, és van hogy a másik kutyámat hozzákötöm, akkor azt a hámhoz szoktam, nem a nyakörvhöz.
2015. febr. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nálam egyértelműen szét van szedve, meg van a fojtó, a sima nyakörv, és hám funkciója is.

A fojtót (igazából félfojtó, textil nyakörv) a gyakorlásnál van rajta, mint láb mellett menés - jobban tudom korrigálni vele, mint a sima nyakörvvel. A sima nyakörv sétán, és otthon van rajta, szinte egésznap. A hámot meg húzó feladatoknál használjukm, előttem futás, bikejöring, stb. :)

2015. febr. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem svájci fehérjuhászom van. Kutyasuliba nyakörvetünk, aztán amikor megtanult rendesen közlekedni és már nem húzott váltottunk egy K9-es hámra. Mivel szürkületkor is járok vele sétálni a határba nekem jobb ha a hám van rajta mert nem nézik kóbor kutyának és a fényvisszaverő se egy rossz dolog rajta.


Barátomnak két stafi keverék van mindkettő húz mint a bolond az egyiknek hámja van a másiknak nyakörv. A 19 kg-s kutya jól ki a hámmal! Velük még foglalkozni kell, hogy ne húzzanak.

2015. febr. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 neige ***** válasza:

Hámot csak a kocsiban utazásnál használunk és a staffal, ha görkorival megyek, akkor szabad neki elöl menni, húzni is.

A bichon akkor volt még hámos, amikor a staffot vittük első pár sétájára, mert akkor elosztóval rákötöttem, ő felügyelje.Az volt a mókás. :D

Egyébként bőrnyakörvet használunk, nem fojtogatjuk a kutyát, csak akkor rántok a pórázon, ha feszes.Egyébként nem korrigálom őket.

2015. febr. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek :D nagyon sokat segítetetek :)
2015. febr. 22. 19:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!