Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsam meg a kutyának,...

Hogy tanítsam meg a kutyának, hogy nyugton várja, ímg föladom a pórázt?

Figyelt kérdés
Amikor sétáltatom, akkor már nem húz, de a kapun még kihúz. Utána normálisan jön. Amikor ráadom a pórázt, össze-vissza ugrál, örül, bekapja, rágja, pedig máskor hallgat az ül parancsszóra. Ilyenkor azonban nem. Hetente többször sétáltatom, nem mindig tudom, de hetente 4x minimum, és el is szoktam engedni, ahol futhat. Ha nem tudom sétálni vinni, akkor az udvaron játszunk egy fél órát.
2015. febr. 18. 17:38
 1/6 A kérdező kommentje:
*míg
2015. febr. 18. 17:38
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha elkezd így viselkedni tedd le a pórázt és menj arrébb. Amint lenyugodott újra vedd a kezedbe a pórázt, ezt annyiszor ismételgesd, ahányszor elkezd ugrálni, ha nyugton marad, akkor tedd rá és induljatok.
2015. febr. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Két verzió van.

1) Kivárod, amíg lenyugszik, és akkor teszed fel a pórázt, és akkor indulsz el vele, magyarul megmutatod neki, hogy csak önfegyelemmel fogja elérni a célját. Ilyenkor mindig azonnal reagálsz, ha elkezd ökörködni, elveszed tőle a kezed, leengeded, vagy legalábbis megállsz abban a mozdulatban, amit éppen csináltál, és nem folytatod, amíg le nem higgad.

2) Fegyelemből megoldod. Nincs olyan, hogy nem ül le, mert leülteted. Nincs olyan, hogy rágja a pórázt, meg rád ugrál, mert letiltod. Nincs olyan, hogy kihúz a kapun, mert te visszarántod, és addig rántod vissza negyvenszer ha kell, amíg meg nem érti, hogy nem húz ki a kapun. Örülni lehet, de agyatlanul baromkodni nem.


Én a helyedben kipróbálnám mindkettőt, aztán amelyik jobban bejön, azt használnám.

2015. febr. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én azt csináltam, hogy amikor lehajoltam hozzá és nekiállt őrjöngeni, akkor felegyenesedtem és csak álltam szó nélkül, nem rá néztem.

Nem tiltottam, nem csináltam semmit. Elég hamar megtanulta. Aztán hogy ez helyes-e, nem tudom, de nálunk bejött.

2015. febr. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább az "akumi" szerinti 2-dik verziót válaszd. Fegyelmezd le és kész! Sajnos a kivárás az sok ideig tart általában (nyilván van amelyik kutyánál bejön, bár elég ritka..) . Az én kutyámnál hasonló gondok voltak a séta előtt ,össze - vissza járkált stb. Néhányszor megruháztam, megpróbáltam azt is hogy " nem veszem észre" ( utóbbival kb mire a kutya 9éves lett volna, akkor értem volna el valamit), .ahogy nőtt a kutya fegyelmezettségi szintje elhagyta ezt a durva viselkedés formát. Viszont el kellett fogadnom a kutyámat is, ő egy nagy mozgásigényű, aktiv kutya, tehát holt nyugodtan sohasem fog feküdni a séta előtt. Kicsit nyüszög, de ha lefektetem úgy marad, viszont ugyan úgy izgul...
2015. febr. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ki fogom próbálni az ötleteket, köszönöm.
2015. febr. 18. 22:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!