Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szüleim nem oltják be a kutyát?

Szüleim nem oltják be a kutyát?

Figyelt kérdés
Utoljára 2 éve volt beoltva és félek közelébe menni.
2015. febr. 19. 14:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Inkább anyádék féljenek a büntitől.

Nem attól lesz veszett a kutya, hogy nincs oltása. Nyugodtan mehetsz a közelébe. Gondolom, nem nagyon van utcán, (meg féreghajtózva sincs)...

2015. febr. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Miért nem oltatják be? KÖTELEZŐ oltatni a kutyát!
2015. febr. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Mert hogy hűde sok dolguk van (Amúgy én szoktam vinni)

Meg mert hűde drága.

Meg hogy semmi baja nem lesz-.-

2015. febr. 19. 14:27
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

" félek közelébe menni."

Ez azt jelenti, hogy láncon van, jól értem?...


Törvény szerint KÖTELEZŐ minden évben beoltatni a kutyát legalább veszettség ellen. Aki ezt elmulasztja, törvénysértést követ el.

És nem azért van a törvény, hogy a gonosz háttérhatalmak lehúzzák a jónépet és mérgezzék a kutyákat, hanem mert a veszettség egy gyógyíthatatlan, emberre is 100%-ban halálos betegség, ami védőoltással tökéletesen megelőzhető.


Nem olyan drága az az oltás (főleg a bírsághoz képest), hogy ne lehessen kigazdálkodni évente 1x. Vagy ha olyan rosszul éltek, akkor minek a kutya?? Mit csináltok, ha megbetegszik?

2015. febr. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nem élünk rosszul.

Meg is harapott egy embert egyszer akkor se volt beoltva, de azt hazudták hogy be van.

Mi lett volna ha az ember veszett lesz?????????

2015. febr. 19. 14:33
 6/14 anonim ***** válasza:
Feljelentett volna titeket,a kutyátokat meg elkobozták volna, ha nem pótoljátok az oltásokat. Ha nem éltek olyan rosszul, nem értem, miért gond beoltatni. Tényleg nem annyira drága az oltás, ha meg nem akarják ezt biztosítani a kutyádnak, ne tartsatok állatot. Láttad a Cujo című filmet? Az egy oltatlan kutyáról szól, akit megkapott egy veszett denevér, és mivel a gazdái nem foglalkoztak a kutyával, nem is vitték orvoshoz, a kutyában elterjedt a veszettség.
2015. febr. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Hétfőn lesz orvos, akkor viszem oltani. Ő feljelenthet mert tavaly nem volt?
2015. febr. 19. 14:41
 8/14 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem te mennyi idős vagy?!Ha már szüleid akik "jól élnek" nem foglakoznak vele,te miért nem viszed el?Ha őket harapná meg egy kutya tuti biróságon kötnének ki.Ők azok a fajta emberek akinek csak elvárásai vannak,de kötelezetségük semmi.
2015. febr. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
70%
Remélem jelenteni fogja!
2015. febr. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
50%

Nem jelent fel az orvos, vidd nyugodtan.

Oltási könyv kell!

Chip van benne?

2015. febr. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!