Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tibeti masztiff kiskutyámat...

Tibeti masztiff kiskutyámat hogyan versenyeztessem?

Figyelt kérdés

A héten fogjuk elhozni a kiskutyánkat, akit a későbbiekben versenyeztetni szeretnénk. Természetesen kiállításra gondolok. Ezekhez a versenyekhez mire van szükség? Hogyan zajlik? Nem kínos, ha tudatlanul nevezek be? Úgy értem, hogy nem tudom majd, hogy mi hogy zajlik? Fognak segíteni? Milyen papírokra van szükség?

Mit lehet nyerni a versenyeken?



2015. febr. 20. 00:44
 1/7 anonim ***** válasza:
8%
Ő első sorban egy élőlény, nem pedig egy használati tárgy.
2015. febr. 20. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én elsősorban a tenyésztőm segítségét kértem ilyen dolgokban. Szükséges nevezni a megszabott határidőig, nevezési díjat kifizetni. Törzskönyv másolata, oltási könyv, innivaló, jutalomfalat, kakiszedő zacskó, és persze póráz, nyakörv, amire szükséged lesz.

A kiállítások időpontjáról, nevezési határidőkről engem mindig a tenyésztő tájékoztatott, de a fajtaklub, fajtagondozó szervezet honlapján is közzé szokták tenni.

Meg kell tanulni, hogyan kell felvezetni a masztiffokat, ebben is tud segíteni a tenyésztő, vagy egy profi, fajtához értő handler. Ezt neked is és a kutyának is gyakorolnia kell.

Nyerni kupát lehet és jó hírnevet :),illetve általában a versenyt támogató tápgyártótól kutyatápot.

2015. febr. 20. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én is ilyesmikre gondoltam. Természetesen nem tárgynak veszem, már nagyon régen szeretném!
2015. febr. 20. 07:45
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes lenne elmenni néhány kiállításra (a kutyával is), anélkül, hogy neveznétek.

Szokjátok a hangulatot, látod, hogy kell felvezetni a kutyát (a bírálatnak is van egy megszokott sorrendje), nyugodtan kérdezhetsz a többi kiállítótól, sőt, ha kifogsz egy normális bírót, akár meg is nézi versenyen kívül a blökid.

Én voltam olyan pofátlan, hogy amikor megláttam a fajtám bíráját felénk jönni és mosolygott a kutyára, odamentem, hogy megnézné-e közelebbről. És nagyon kedves volt.

Persze tuskó bírók és kiállítók is vannak, hiszen azok is emberek. :)

Sok sikert!

2015. febr. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%

Egyébként én használati tárgynak tekintem a kutyám.

Használom arra, hogy amikor a gyerekemért megyek a suliba, ne unatkozzak útközben.

Használom arra, hogy a gyerekeim hozzászokjanak, megértsék, megszeressék az állatokat.

Használom arra, hogy felvidítson, ha szar napom van, stb. stb.

Na? :P

2015. febr. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Utolsó!

Ezzel kicsit sarkítasz :) Inkább barát az, mint használati tárgy! Néztem is a közelben (150 km-en belül) kiállításokat, biztosan el fogok vele menni, mielőtt nevezném :) Már nagyon várom :)

2015. febr. 20. 21:20
 7/7 anonim ***** válasza:
Persze, hogy sarkítok. Mint az első. :)
2015. febr. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!