Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel jár aki dalmata kutyát...

Mivel jár aki dalmata kutyát tart?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy dalmatát:) de nem igazán tudom hogy pontosan mivel is jár. A szomszédban is van egy nagyon értelmes dalmata és mindig amikor oda megyek hozzá mindig várja hogy megsimogassam:D Szóval az lenne pontosabban a kérdésem hogy mivel jár az ha valakinek van dalmatája mire kell figyelnie?

2015. febr. 21. 11:50
 1/10 anonim ***** válasza:
26%
Hajlamosak a süketségre. És enyém megfojta a baromfikat. Nem tudtam róla leszoktatni. izolálni kell a tollas jószágoktól.
2015. febr. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
38%
Gyalog.
2015. febr. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 piriiiii ***** válasza:

Sok idő kell hozzá, és kirándulásokat tenni, foglalkozni vele, mert mozgékony, életvidám és pörgős kutya.

Az enyémnek lábproblémái voltak, nem tudom, mennyire jellemző a fajtára, de el kellett altatni. :(

Kicsit talán a vizslához tudnám hasonlítani. :) Csak nem olyan rosszalkodó.

2015. febr. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Értem és könnyen lehetett tanítani ?:)
2015. febr. 21. 12:05
 5/10 piriiiii ***** válasza:

Igen, szerintem könnyen, mert szereti a gazdáját, és szeret tanulni. Ha következetes vagy, akkor engedelmes kutya lesz belőle.

A miénk viszont nagyon szeretett csavarogni, így talán az elegendő mozgásra tényleg érdemes figyelni, mert, ha nem, megoldja magának. :D Pedig apukám mindig kifutatta biciklivel a Tiszáig, ami 10-20 kilométer innen.

De amúgy nem voltak vele tanulási, engedelmességi gondok.

2015. febr. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
70%
Rengeteg (bőven átlagon felül) mozgatás kell nekik. A környéken lakik egy bácsi, napi 5-6 órát mennek sétálni...
2015. febr. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
rendben köszönöm a válaszokat!:)
2015. febr. 21. 12:13
 8/10 anonim ***** válasza:
22%

nem tudom, nekem is dalmatám van, nagy kert van, ott szokott futkározni, de sétálni nagyon nem szeret (szomszédban is van egy dalmata, az meg menekül, ha sétálni akarják vinni), de nincs akkora mozgásigénye, mint mondják. Jó, persze ha lakásban tartod vagy valami kis konyhakertben, akkor szerintem minden kutya örülne, ha onnan kiszabadul, de különösebb mozgásigénye nincs. Szalad egyet, aztán lehever a teraszra és figyeli, mit csinálunk :)


Annyi negatívuma van, hogy kicsit makacs, könnyen tanítható, de valamikor nem engedelmeskedik, ha olyan kedve van, csak sokadik kérésre nagy nehezen :D de ez a ritkább, egyébként nagyon bújósak és szeretetéhesek, szerintem a mozgásnál nagyobb szükségük van a szeretetre :)

2015. febr. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
52%
Kedves 8 as. A te problémáidat mindet meg lehetne oldani neveléssel és mozgatással. Egyáltalán nem kutyafuggo amiket irtál.
2015. febr. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
18%

igenis kutyafüggő, a dalmaták makacsok, ezt mindenki tudja


nincs komoly baj vele, szót fogad, csak néha szeret a saját feje után menni, nem gondolom, hogy azért, mert rosszul van nevelve, ennyi

2015. febr. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!