Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajtát ajánlotok?

Milyen kutyafajtát ajánlotok?

Figyelt kérdés
Kertes házban élünk, és szeretnénk nagytestű, közepes mozgásigényű házőrző kutyát. Menhelyről semmiképpen, anya ellenzi, mert hogy "rossz lehet az előélete". Mindenképpen kölyköt szeretnénk, Van már tapasztalatunk kutyával kapcsolatban. Csak sajna minimális. apukámnak volt régebben kutyája, és én már segítettem be a menhelyen, Ismerősömnek. Olyan kutyus kellene, ami barátságos és nem támadja meg a nagyszülőket. Létezik olyan FAJTISZTA kutya, amelyik kölyök korában akiket megismer, azokat nem támadja meg?Szívesen fogadok tapasztalatokat is. Nagyjából 120 és 200 000 forintot költenénk magára a fajtiszta kölyökre. Milyen fajtát ajánlotok?

2015. febr. 21. 17:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

FajTAtiszta. Minden kutya fajtiszta.

Kinti kutya lenne? Milyen legyen a szőre?

Tudod naponta legalább egyszer megsétáltatni?

"barátságos és nem támadja meg a nagyszülőket. Létezik olyan FAJTISZTA kutya, amelyik kölyök korában akiket megismer, azokat nem támadja meg?"

Ez nevelés kérdése.

Mondjuk egy goldi?

Marha nehéz így ajánlani, mert igazából nincs semmi elképzelésed. :)

2015. febr. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hát fontos hogy hosszú legyen a szőre, és persze tudnám naponta 1x 2x sétáltatni. Kinti kutya lenne, és lehetőleg valami könnyen tanítható.
2015. febr. 21. 17:09
 3/11 anonim ***** válasza:

Ja, a goldi nem házőrző.

Azt is tisztázni kéne,hogy Neked mit jelent a házőrző?

Annak pl. a németjuci jó, de vajon tudnál-e bánni vele?

Kutyaiskolába jó lenne járni, azt is bele kell kalkulálni a költségvetésbe.

2015. febr. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
51%
Bernathegyi ( irto cukik *-* ) ó angol juhaszkutya, alaszkai malamut :)
2015. febr. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Csak halkan megjegyzem, hogy a menhelyeken, ideiglenes befogadóknál vannak olyan kölykök, akik már ott születtek, és 8 hetes kortól örökbefogadhatóak, addig is normálisan el voltak látva, etetve, nevelve. Egy ilyen kölyöknek nem rossz az előélete, semmi probléma nincs vele.

A kutya ha normálisan van nevelve, szocializálva, nem fogja megtámadni azt, akit kiskorától ismer, akármilyen fajta.

Ha mindenképpen fajtatisztát akartok:

Ha csak kertben lenne tartva, akkor én pásztorkutyákat javasolnék, ahhoz viszont érteni kell, hogy jól legyen nevelve és ne váljon veszélyessé.

Jó választás lehet egy újfundlandi, berni pásztor is, ők viszont nem kimondottan házőrzők, bár ugatással azért valószínűleg jeleznek. Viszont nem kell félteni tőlük a nagyszülőket sem. :)

2015. febr. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hát igen, a berni pásztoron már gondolkodtunk és az Újfullandi is jó lenne, de az sokat úszik nem?
2015. febr. 22. 07:42
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom...Német boxer?Annak az a baj rövid(ebb) a szőre, de a miénk simán "túlélte" az eddig zivatarokat, és persze a telet...ha izmos kutyát tudsz belőle faragni,és a házőrzésre még pluszban rászoktatni valahogy egy kicsit, az izmos, "kemény" kinézete miatt már egy bbetörő is fél (mert gondolom ezért szeretmél házőrzőt)
2015. márc. 9. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Német juhász: esetekben inkább nem. Le kell tudni kötni minden egyes nap és nem csak szellemileg. Egy kutya rombolhat vagy támadhat nem megfelelő bánásmód esetén. A kerti unalom alkalmankénti szellemi leterheltséggel nem orvosolja a problémát.

Némelyek írták a huskyt, nem tudom milyen alapon már elnézést. Az rendkívül mozgékony, szinte a nehezen kezelhető kutyák emiatt és nem valóak akárkinek, sajnos. Házőrzőnek szerintem nem is alkalmas.

Manapság egy kutya könnyen kiiktathato ezért valaszthattok kisebb testű kutyákat is.

2015. márc. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Én az uszkárt ajánlom mert nagy a szőre könnyen tanítható csak az a baj hogy vele tényleg foglalkozni kell és nem annyira kinti kutya fajta...
2015. ápr. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

Először is fajtatiszta kutya. Bocsi, de erre harapok. :)

Nálunk már a 4. németjuhász van. Fentebb valahol írták, hogy ne, de igazából én nem tudok nemet mondani rá.

Tekintélyes házőrző és családbarát. Természetesen sok odafigyelést és FEGYELMEZÉST igényel, főleg kölyök korában. De ez mindegyikre igaz. Én iskolába nem vittem, de szép türelmesen megtanítottam neki, hogyha mondok valamit, akkor az úgy is van. :)

120-200E Ft?! Kell neked olyan? Úgy érzem, hogy nem tudod Te sem, hogy mit szeretnél és ilyen "agyon" törzskönyvezett kutyát, csak a tenyésztők vesznek.

Csak a saját példám: ha szigorúan veszem, akkor az enyém nem fajta tiszta. Anyja-apja németjuhász, de valamyelyik nagyszülő (ezt már a gazda sem tudta megmondani, hogy melyik) ónémetj. volt. Kettő volt az alomban, amelyik visszaütött erre a jellegre. Naná, hogy lecsaptam rá. Azóta is a szomszédok kedvence. :) nagyon szép a rajza is és a kiállása is. Már többen kerestek, hogy kant hoznának hozzá. 10.000 Ft volt!

2015. ápr. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!