Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Skyron ausztrál juhászkutya...

A Skyron ausztrál juhászkutya kennelről vélemények, tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Aussie vásárlás előtt állok és nagyon tetszenek a Skyron-os ebzetek.Valakinek van tapasztalata a kennellel kapcsolatban,hogy milyenek a kutyusok és a tenyésztő?De nem annyira ragaszkodom a Skyron-hoz. Szerintetek melyik a legjobb aussie kennel,honnan érdemes venni?
2015. febr. 21. 17:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem jön be, semmi infó a fajtáról. Kutyákról is alig lehet találni azt sem látom, hogy dolgoznak-e velük. Szinte semmit! Én ez alapján nem vennék tőlük kölyköt!
2015. febr. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én is pont most állok aussie vásárlás előtt. Kicsivel több mint egy éve nézegetem a kenneleket, és több helyről informálódtam. Ilyen dolgokat mérlegelj a kennel kiválasztása előtt:

- Milyenek a tartási körülmények? Felnőttek, kölykök egyaránt. Menj el nézd meg személyesen amikor kölykök is vannak akkor mindenképp, beszélgess a tenyésztővel sokat.

- Mennyire értenek a fajtához, mennyire vannak aktuális kiállítási vagy sport eredményeik, mennyire mozognak aussies körökben, bővítik a tudásukat.

- A vérvonalakkal mennyire törődnek, mi alapján választanak szülő párokat, frissítik a vérvonalakat?

- Neked mennyire szimpatikus a kennel, a tenyésztő, az elveik, a véleményük a fajtáról, mi a tenyésztési céljuk, mennyire válaszoltak a kérdéseidre, mennyire ellenőriztek le téged mint leendő gazdit, nekik mi a véleményük a többi kennelről.

- Hogy vélekednek róluk a külsősök (magyarok vagyunk, azért ezt mérlegelni kell!), kiállításokon szakmabeliek, tenyésztők, fajtaismerők, gazdik stb.

2015. febr. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kedves második. Mindennel egyet értek kivéve azzal, hogy más tenyésztőket is kérdezzen meg róluk! Sajnos tudom, hogy mennyire megy az útálat a tenyésztők között. Mindenki lebeszéli a másikat, alaptalan vádakkal dobálódzonak. Én nem is tenyésztek csak kiállításra járok már egy pár éve a kan kutyámmal és múltkor rám írt egy szlovén tenyésztő, hogy milyen szép a kan kutyám kár, hogy dyspláziás pedig őt nézte ki fedező kannak!!!! Mondom mi a fene???? Dyspláziás?????? Kiakadtam ott helybe, hát aztán kiderült, hogy ki mondta neki méghozzá az aki már 4x vesztett elennem a ringben! Szóval más tenyésztők véleményére ne nagyon halgass! Saját magad tapasztald ki, hogy milyen azt akit kinéztél. Látogasd meg többször őt, a kölykök és a kutyák életkörülményeit nézd meg, nézd meg, hogy hogyan zajlik az etetés a törődés...
2015. febr. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. febr. 22. 09:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!