Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szomszéd nagytestű német...

Albert002 kérdése:

A szomszéd nagytestű német juhász kutyája át jár hozzánk már kb. fél éve. Lehet ez ellen valamit tenni jogi úton?

Figyelt kérdés
Nem vagyunk jó viszonyban,ezért nem érdekli őt.Már ezerszer mondtam neki hogy csinálja meg a kerítését vagy bármi mást esetleg kenelt,de nem tesz semmit.

2015. febr. 21. 18:37
 1/7 anonim ***** válasza:
58%
Az ilyen viták elrendezése a helyi jegyző feladata, nála jelentsétek be. Vagy egyszerűen hívjátok ki a gyepmestert, hogy találtatok egy vadidegen kutyát a kertben, vigye már el... :D
2015. febr. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%

Így van, jól írja az első.

Készíts minél több képet, esetleg videót, hogy nálatok jár a kutya. Így bizonyíthatod a jegyzőnek az állításod.

Vagy vitesd el.

Esetleg fogadd be.

Ha ennyire nem érdekli a szomszédot a kutyája, lehet el se megy érte a telepre...

2015. febr. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Javítsd meg Te a kerítést a Te oldaladról.
2015. febr. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A kerítést már javítottam nem egyszer,hiába húztam ki még felette drótot 2-3 rétegben úgy is átjön a dög,ma szóltam neki ismét NORMÁLIS módon erre elkezdett üvölteni,és ekkor mondtam hogy elég. Ha nem ér a szép szó akkor majd máshogy oldjuk meg a dolgot.
2015. febr. 21. 19:03
 5/7 anonim ***** válasza:

Ja, ő költsön tízezreket a kerítésre, mit?

Ugyanilyen hülye az én szomszédom is.

Ráköltöttünk nem kevés pénzt, de a hülye kutyái mindig átjöttek, ráadásul váltig állította, hogy mi vagyunk a hibásak.

Kaptunk hála az égnek expandált lemezt, azt szépen ráhegesztettük az ő kerítésére. Nem mert szólni érte.

Most már csak azt kell elviselnünk, hogy ha kimegyünk a saját teraszunkra, akkor nekiállnak üvölteni a kerítésnél.

Én meg azóta nem szólok rá a kutyáimra, hogy ne tutuljanak a (nyáron) nyitott ablakuktól 2 méterre. Pedig ezek előtt még éjjel is rájuk szóltam.

Bunkó vagyok, na.

2015. febr. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szóval, ha azt tudsz szerezni, azon biztos nem jön át.

Nem csak a függőleges oszlopokhoz hegesztettük, hanem alul végig vízszintesen is.

És nem festettük le, ott áll rozsdásan, ocsmányan. Csak nálunk eltakarja a sövény, ők meg nézegethetik.

2015. febr. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A jegyző felszólíthatja, hogy csináltassa meg a kerítést, ugyanis a saját telkén belül kell, hogy tartsa a kutyáit. Ha ez nem vezet eredményre, akkor megcsináltatod Te, és benyújtod a számlát. Fényképezd le a kerítést, a kutyát az udvarodon mert később szükséged lesz rá. Sajnos nincs más lehetőség, de valószínű, hogy még jobban el fog mérgesedni a viszonyotok. Vagy összeszorítod a fogad, belenyúlsz a pénztárcádba és szép csendeb csináltatod meg saját költségen, bízva abban, hogy ezzel vége, de ha nagyon bunkó a szomszéd, akkor ez sem fog tetszeni neki.
2015. febr. 22. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!