Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan fárasztod kutyádat...

Hogyan fárasztod kutyádat szellemileg és fizikailag?

Figyelt kérdés

Az én esetemben egy terrierről van szó, ha számít.

Labdázni szoktunk különböző feladatokkal közben, de szeretném ha változatosabb lenne a fárasztás.


2015. febr. 21. 18:41
 1/5 piriiiii ***** válasza:
75%

Még kölyök az enyém. Sokat játszok vele, futkározunk, nagyokat sétálunk (amikor hol pórázon van, hol szabadon), labdákat hajigálok neki.

Klikkerrel tanítom.

2015. febr. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Madzagos labda, két teniszlabda, gumihúzás, pecázás, lógatás, mantrailing, engedelmes gyakorlás, klikkerezés, illetve ha jó erőben vagyok és éppen van nem szétrágott két füles hurkánk, akkor huzakodni is szoktam vele, pörgetni, hasonlók, bár az inkább nekem edzés, mint a kutyának :D

Pitbull, szóval terrier ez is, vélhetően a többsége a tiédnek is tetszene :)

2015. febr. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mi is leginkább labdázni szoktunk, de ebbe beletartozik a keresés is, mert azt is labdával csináljuk :) A "labdázás" nem az alap "hozdvisszát" jelenti, hanem különböző feladatokat kérek tőle, amire a jutalom a labda. Apportozni is nehezítve szoktunk, elég sok féle variációja van, hogy hogyan. Illetve frizbizünk (bár mostanság ritkán, meg amúgy is keveset, mert a labda jobban érdekli).


Ezen kívül a napi séta is fárasztja, mert mostanság eléggé húz, így mire kiérünk az elengedős helyre, már addig is megy rendesen a szellemi fárasztás :)

Az átlag az napi 1-1,5 óra egyébként, mármint a séta. Szinte mindig elengedős helyre megyünk, ott pedig kb. 1 órát vagyunk kint, ahol a fent említett feladatokat játsszuk, gyakoroljuk. Vannak pl. kidőlt fák azon a területen, ahová kijárunk, így az apportot máris össze tudom kötni akadályugrással.


Illetve szoktunk menni hosszabb sétákra (3-6 órás elengedős), ilyenkor szokott jönni velünk egy-két kutyás, így a bandázás is megvan, csak sajnos ez ritka.

Valamint kirándulni, túrázni (a Tiszához pl., vagy a hegyekbe), de ez sajnos még ritkább.


Az egész labdázásban egyébként a keresés fárasztja el leginkább.

2015. febr. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok. Rottweilerem van amúgy :)
2015. febr. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :D
2015. febr. 21. 21:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!