Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A napi ételadagot este adjam...

A napi ételadagot este adjam oda a kutyáimnak vagy két részre osztva reggel és este?

Figyelt kérdés
2015. febr. 21. 18:46
 1/8 anonim ***** válasza:
43%
Ha a kutyad kis meretu legjobb ha 3x kap enni ha nagyobb akkor 2x . Ha egyszerre adod neki fajhat a gyomra es nehezebben emeszti meg
2015. febr. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha kistestű elég egyszer(nem fájlalja a hasát, legalább is az enyém), ha nagy akkor ajánlott kétszer mert nagyobb az esély a gyomorcsavarodásra.
2015. febr. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Függ attól is, hogy mekkora a kutya és milyen az energiaszintje.

Nekem másfél éves border collie keverékem van, 13,5 kg. Több mint egy évig szenvedtünk azzal, hogy nagyon sovány, és bármennyire növeltük az ételadagot, egyszerűen nem hízott. Végül a megoldás az volt, hogy a napi egyről visszatértünk a napi 2 étkezésre. Szép, erős kutyus lett belőle, van ideje emészteni, így felszedte a normál súlyát.

2015. febr. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
61%
Ha tápot eszik, akkor inkább vedd ketté. Ha főtt vagy nyers kaját, akkor igazából majdnem mindegy, egyiktől se lesz semmi baja :)
2015. febr. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. nagy testűek. Egy német juhász és egy keverék. Kétszer adtam eddig is de nem voltam benne biztos hogy jól teszem.
2015. febr. 21. 19:29
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, amit Akumi ír, mert pont nyers etetésnél javasolják az adag kétszeri etetését, mérettől függetlenül :)


Én egyébként a vizsla keverékemet egyszer etetem, este, a rotimat meg kétszer, reggel és este. Mondjuk olyan 25 kg-ig mondanám azt, hogy egyen egyszer, a fölött pedig inkább kétszer.

2015. febr. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mindennél javasolt igazából, de a tápos kutyák a legveszélyeztetettebbek a táp felfúvódása miatt. A nyers kaja annyira nem terheli meg a gyomrot, de attól még ugyanúgy érdemes két adagban etetni :) A tápgyártók meg nyilván nem fogják ráírni a zsákra, hogy gyomorcsavarodást okozhat, etesd két adagban, hátha akkor megússza a kutya, kicsit hülyén venné ki magát :)
2015. febr. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
58%
Szerinte mindenféleképpen 2, vagy 3 részben adj neki enni. Ez csak az én véleményem, de szerintem több félével etesd(pl.: reggel konzerv, este táp, vagy valami ilyesmi). ;)
2015. febr. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!