Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szamojéd, Golden retriever...

Szamojéd, Golden retriever vagy Berni pásztor?

Figyelt kérdés

Családbarát kutyust szeretnénk, olyat, aki megbízható, türelmes és szereti a gyerekeket. Valami olyan fajtát keresünk, ami általában barátságos, béketűrő és szelíd. :)


A neten utána olvasgatva végül ezt a három kutyafajtát találtuk, ami nekünk is szimpatikus volt, de szeretnénk róluk kicsit többet tudni, személyes tapasztalatokat is hallani. :)


Ti melyiket ajánlanátok inkább családi kutyának a három közül és miért?



2015. febr. 22. 09:56
 1/8 anonim ***** válasza:
63%
Ti mit tudtok nyújtani a kutyának? Mert az egy dolog, hogy vannak elvárásaitok, a kutyának viszont igényei vannak!
2015. febr. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Sok szeretetet és törődést, és hogy gondoskodunk róla halála napjáig. Nem tudom, ezen kívül mit adhatnánk még? Lenne egy nagy kertje saját, kényelmes kis kuckóval, és egy családja, aki imádná. Megkapna minden szükséges állatorvosi kezelést, oltásokat, féreghajtást, chipet. Hetente több alkalommal is elvinnénk sétálni. Minden nap nem, hiszen ott a kert is, de azért heti 3 esetleg 4 alkalommal biztosan kimozdulnánk vele, különösen hétvégén, mert olyankor sokat szoktunk kirándulni a gyerekekkel is.

Néha az házba is bejöhetne hozzánk, de alapvetően kinti kutyának szánnánk.

Nyilván rendesen kapna enni és inni, friss víz mindig lenne előtte. Ezen kívül mit adhatnánk még neki?

2015. febr. 22. 10:56
 3/8 anonim ***** válasza:
62%
Szamojédot felejtsétek el heti 3-4 séta mellett! Neki az édes kevés! Én talán a berni pásztort javasolnám, mert a goldennek is több foglalkozás kellene. Nem beszélve arról, hogy kinti tartásra egy golden nem annyira alkalmas, mert nagyon ragaszkodó.
2015. febr. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én a goldit ajánlanám, a világ legédesebb és legbarátságosabb kutyája, és az én személyes kedvencem is.:)
2015. febr. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
A leírtak alapján (alapvetően kerti kutya, nincs mindennap séta) a fenti 3 körül egyértelműen a berni pásztort javaslom. A szamojédot kizárnám, a golden jó lehet még, de mozgékonyabb, több foglalkozást, akár sulizást igényel, és nem kimondottan csak kerti tartásra való. A berni lesz a ti kutyátok :)
2015. febr. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha ezekből kell választani, nem kérdés, hogy a berni pásztor a ti kutyátok. A golden felejtős, annak rengeteg törődés, napi szinten való fizikai és szellemi lefárasztás kell.
2015. febr. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A másik két fajtát nem ismerem túlságosan, de nekem bernim van, immár a második. Velem mondjuk bent van a házban és mindennap megy sétálni. Család szerető, ha jó helyről veszitek, tenyésztőtől, akkor biztos nem lesz gond a megbízhatósággal, türelemmel és a gyerek szerettel.

Viszont nagyon sok törődést igényel, ha nem is sétáltatjátok minden nap, játszatak vele, mert azért mozgás igénye van, nyáron kevesebb a hőség miatt, ilyenkor ajánlatos be is vinni, legalábbis a legkritikusabb időszakba.

Viszont azt el kell mondanom, hogy eléggé beteges fajta, nekem az első diszpláziás volt, most a második pedig allergiás. Bár a dokink azt mondja, hogy csak úgy, mint az embereknél a kutyáknál is egyre több az allergiás, és nem válogat fajták közt.

Én nem bántam meg, imádom a fajtát. Nagyon okosok, szerintem jól taníthatóak, nagyon ragaszkodók, de azért keményen kell fogni az ereje miatt nem szabad hagyni, hogy elkanászodjon. Jó neveléssel egy hűséges, szerető társ lesz belőle, aki mindent megtenne érted.

Én csak ajánlani tudom, nekem örökre a szívemhez nőtt ez a fajta, el se tudom képzelni, hogy más milyen kutyám legyen.

De egy jó tenyésztő mindent el fog mondani, hogy hogyan bánjatok vele.

2015. jún. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nekem 2 bernim volt eddig hidd el annak is kell a napi mozgás
2017. aug. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!