Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Cavalier King Charles Spániel...

Cavalier King Charles Spániel udvaron?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nagyon szeretnénk a családdal egy cavalier king charles spánielt, viszont édesanyám ragaszkodik ahhoz hogy a kutyának kint a helye. Hatalmas udvarunk van, es van egy fedett teraszunk, korbe van keritve es teljesen fedett es oda vennénk egy olyan fűtött kutyaházat, az infra fűtéses azt hiszem. Tudom hogy ez a kutyus nagyon társasági, ezzel nem lenne baj, egész nap játszanánk vele es futkározhatna a nagy kertben, viszont estére muszáj lenne kint aludnia a teraszon a kutyaházban. Ez megoldható, vagy mindenképpen lakásban kell aludnia? Nem szeretném ha rossz lenne neki, neten olvastam hogy kint is elvannak, de meg szeretnék róla győződni mielőtt vennék egy ilyen kutyust. A fűtött kutyaházban nem fázna, a kérdés hogy tényleg annyira megviselné ha kint kéne aludnia és nem bent?

2015. febr. 22. 14:57
 1/7 anonim ***** válasza:

A kertnek az a hátránya, hogyha fáradt vagy vagy nincs kedved/hideg van/meleg van/esik az eső stb... akkor nem mész ki a kutyához foglalkozni vele. A napi egy séta/foglalkozás szerintem mindenképpen meg kell lennie egy kerti kutyánál is.

De szerintem ha csak kinti kutyát szeretnétek, akkor válasszatok más fajtát, télen nem lesz egész nap a kutyaházba és nem arra van kitalálva ez a kutya, hogy kint legyen egyedül, amíg a gazdik bent vannak, nagyon-nagyon igényli a gazdi közelségét. Jobb megoldás lenne, ha a kutya ki-be járhatna, de ahogy olvastam ez nem megoldható. Szerintem keress másik fajtát, ami jól elvan kint is napi minimum 1óra aktív játék/séta/foglalkozással.

2015. febr. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Szilvi & Argos ***** válasza:
Tuti nem tartanám kint a családtól elzártan...suli, meló, hideg, nem lesztek vele egész nap, ugyan már! Inkább vmi nagyobb testű, kintre IS való fajtát vegyetek
2015. febr. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekünk egy boxerünk van, kint tartjuk, de úgy hogy fedett teraszunk van és a kutyaháza is fűtött. A kinti, fedett teraszon lévő fekhelyén is van fűtés, és sokszor este be is takarjuk meleg pléddel, pedig ő több mint 30 kg. Szerintem egy ilyen kistestű kutyát "kínzás" kint tartani. Válasz olyat ami legalább közepestestű 20 kg feletti, vagy beszéld rá anyukádat a benti tartásra :)
2015. febr. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem való csak kinti tartásra, és nem csak a hideg miatt, hanem mert társasági kutyák, a családban, a gazdi(k) mellett van a helye. Csak udvarra inkább nagyobb testű, pásztorkutya jellegű kutyák valók. Ez a fajta semmiképpen. Ha nem lakásban akarjátok tartani, miért lakásba való fajtát szeretnétek?

Egész nap nyilván nem játszanátok vele, hiszen télen, rossz időben, esőben vagy kánikulában az ember főleg a lakásban van, nem egész nap kint a kutyával az udvaron.

Válasszatok más fajtát, ha jót akartok a leendő kutyátoknak.

2015. febr. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Semmiképpen nem tartható udvaron! Tenyésztőtől nem is kapsz úgy Cavaliert, hogy kint szeretnéd tartani...

Ha mindenképpen kinti tartás jöhet csak szóba, akkor meglátásom szerint is nagyobb testű fajtát kellene választanotok, akár egy édes, aranyos menhelyi kutyust.

2015. febr. 23. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem ilyen kutyusom van.Én egész nap kint tartom,már amikor dolgozunk,a gyerek jön legkorábban haza ő engedi be.Az éjjelt bent tölti.De nem udvari kutya semmiképpen se.Annál sokkal társaságibb lény és a bunda gondozása is nehéz ha udvaron van.Ne vegyél ilyen fajtát ha nem alhat bent mert tényleg nagyon szomorú lesz tőle.
2015. febr. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat, ettol feltem :(

De nem baj, majd par ev mulva ha elkoltoztem, addig meg olelgetem a parnaimat :D

2015. febr. 24. 22:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!