Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a teendő ilyen helyzetben?

Mi a teendő ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Ma, amikor hazafelé mentem, a 14. és 16. kerületet egymástól elválasztó vasúton keresztül, a felüljáró alatt, egyszer csak megjelenik előttem 1 rottweiler és 1 bernáthegyi. Egy utcányira laknak tőlünk, ahogy én észrevettem, egy parkolót őrizetnek velük. Egyedül voltam, és bevallom őszintén, bár nem vagyok félős, és szeretem a kutyákat, de komolyan megijedtem egy pillanatra, amikor láttma, hogy felém jönnek póráz és szájkosár nélkül. Aztán megjelent a gazdájuk is, de nem foglalkozott azzal, hoyg ott vagyok, csak jöttek tovább felém. Szépen megfordultam, és nyugodtan, lassan elindultam visszafelé. Láttak, de nem támadtak nekem, de ez szerintem akkor is felelőtlenség. Honnan tudja, hogy hogy a kutyák senkit nem bántanak, őrző-védő szolgálatot látnak el, emberre is élesek lehetnek. Nekem semmi bajom a kutyákkal, nekem is van egy blökim, de ezt nem tartom helyesnek. Legalább várt volna a gazdi addig, amíg nem érnek ki arra a kietlen részre, ami a síneket veszi körül, nem volt az messze. Most komolyan, ki nem ijedne meg, ha egyedül van egy felüljáró alatt, 300 méteres körzetben senki, csak a 90 kilós bernáthegyi, amelyik ott ugat fenyegetően, meg az 50 kilós rottweiler, amelyik folyton rohangál az ember felé, kerülgeti?! Mit kell tenni ilyenkor? Szerintetek elérnék valamit azzal, hogy szolók a gazdának, hogy vegye őket pórázra, vagy nem érdekelné?...volt már erre példa. Van ott egy telephely is, ahol egy keverék kutya az őrző-védő, és folyton nyitva az ajtó, ki-be járkál, és nem foglalkoznak ezzel. Ez normális dolog? Ebből állna a felelősségteljes kutyatartás? Mivan, ha egyszer a kutya megharap valakit, persze, nyilván elaltatják, mert "megveszett", pedig nem, csak egy őrkutya nem igazán idegenbarát, és igazából nem is a kutya a hibás, sokkal inkább a gazda, aki megkockáztatja az őrkutyát szabadon sétáltatni emberlakta területen, ahol egyébként buszmegálló van, szóval még csak nem is egy elhagyatott, félreeső hely.
2010. febr. 12. 20:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Bocs pontosan nem értem itt a kérdést de amit kivettem belőle hogy ne menj arra a környékre és ha meglátod a kutyákat nem csinálj semmit a gazdára meg szólj rá ha ott van a kutyái mellet hogy fogja már vissza őket.
2010. febr. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Hívd a sintért elviszik és kész... nem jön arra többet vagy hívd pár barátod (4-5) és dobáljátok meg a kutyákat mondjuk szerintem a sintér állatbarátabb
2010. febr. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem akarom a kutyákat bántani ok nélkül, nem bántottak, csak ez egyszerűen szerintem felelőtlenség, ugyanis mivan, ha valaki nem szimpatikus nekik?
2010. febr. 13. 14:20
 4/6 Akiteki ***** válasza:

Nyugi, Te szimpatikus vagy.

Ha valaki nem az, majd neki is válaszolunk.

2010. febr. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

utolsó: "majd neki is válaszolunk" XD

am. szerintem ha tényleg nem bánt, nincs csibészeltetve, akkor nem gond, ha póráz nélkül sétálnak. nekem is egy rotim van, a szüleit is póráz nélkül sétáltatják, épp csak 5 méterre elkerülik. de nem bántanak, mert bementem hozzájuk a kertbe,megfogtam a kölyküket, és hazahoztam. persze gazdijuk is velem volt, de megehettek volna a két 60kg-s roti. egyszerűen elmész mellettük, ha pedig gyanúsak, szólsz a gazdijuknak, hogy fogja vissza a kutyát.

2010. ápr. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi.
2010. ápr. 10. 18:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!