Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak? Tápot kell...

Mit csináljak? Tápot kell váltanom. Brit Premiumról olcsóbbra.

Figyelt kérdés
Eddig a kutyusunk Britet és ehhez hasonló prémium tápokat kapott,most viszont nem tudjuk ezt megvenni. Nyers etetésen gondolkoztam,de sajnos kipróbálás után rá kellett jönnöm,hogy a gyomra nem úgy viseli ahogyan kéne. :/ Ma vettem tápot. Találtam egy egész normálisat. Hústartalma 20% és nincs benne színezék meg fölösleges dolgok. Ezt találtam amit meg tudtam venni 2,5 kg 700Ft-volt. Még nem kapott belőle mert van egy nagyon kevés Brit még itthon,de ha elfogy ezt kell ennie. És az lenne a kérdésem,hogyha nem csak ezt kapná,hanem 2 naponta főtt husit meg rizst az esti etetésnél akkor nem lesz nagyon rossz a szervezetének? Próbálok minél jobb tápt szerezni neki de eddig csak így tudom megoldani. 5 éves kistestű keverékrő van szó. Köszi a válaszokat. :)

2015. febr. 22. 20:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Fokozatosan kéne átszoktatni az új tápra, mert a hirtelen váltás hasmenést okoz. Ne várd meg míg elfogy, keverd a tápot. Először a britből legyen több, majd az újból, utána fele-fele arányban, majd az újból több, és a britből kevesebb! Nem rossz a szervezetének, de fölösleges. Akkor add a főtt husit rizzsel, ha hasmenése van vagy diétáznia kell.
2015. febr. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én ragaszkodnék a nyershez. Azzal mi volt a baj? Ha van egy kis hasmenése, több csontosat adj.
2015. febr. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egy kicsit túl van fújva a kutya etetésėnek fontossága.Néhány fajtánál valóban nagyon fontos mit és milyen minősėgben kap,de amúgy a legszarabb tápon is boldogan elél a kutya,főleg ha még időnként főzől is mellé.Legalábbis ėn nem tapasztaltam különbséget a super prėmium kategóriás,meg a legolcsóbb+főtt kaja közötti etetésnél,sem szőrminősėgben,sem a végtermėkben,sem mozgėkonysãgban,sem semmiben.
2015. febr. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az a helyzet hogy mikor kiírtam kérdést egy adag volt csak a britből,és elfogyott. Azt olvastam,hogy ha adok neki az új mellé rizst vagy krumplit kisebb az esélye hogy meghajtja. Most akkor így próbálom. Amúgy a nyerstől hányt és elvittem dokihoz és mondta hogy ne nagyon próbálkozzak, vagy csak főtt és hozzá zöldség,de sajnos nem tudok neki minden nap főzni és a táp olcsóbb is. De köszi a válaszokat. :-)
2015. febr. 24. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!