Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák sétáltatás után...

A kutyák sétáltatás után pisilnek a lakásba?

Figyelt kérdés

10-11 éves kutyákról van szó, megvan nekik a napi 3 séta. Egy ideje azt csinálják, hogy az esti séta után felhozzák a pisit és a kakit, inkább este végzik el a dolgukat, és amikor az ember megy éjszaka wc-re hanyatt esik valami végtermékben...

A furcsa az benne hogy lemegyünk este 9-kor, anyám látja hogy pisilnek (az övé a két kutya) még is 11 órakor már nagy tócsák vannak a folyosón.

Sokat sétálnak, itt az estivel van gond, olyan mintha fentre tartogatnák, mert ott "kényelmesebb"


2015. febr. 22. 23:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Orvos látta őket, nincsenek felfázva, vagy nem vizelettartási problémáról van szó? Azt is érdemes lenne kideríteni, hogy egyáltalán melyik csinálja, egy-két estére/éjszakára elrakni őket külön szobákba, hogy lássátok, melyikük a "bűnös".
2015. febr. 22. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Az egyik mielőtt odakerült hozzánk, verve volt pici korában, ő akkor is bepisil ha felszeretné venni valaki, egyedül anyámtól nem tart. Sajnos vele küszködünk amiatt is hogy a saját helyére pisil, sokáig az ágyra is, arról már sikerült leszoktatni. Van két helyük, csak és kizárólag oda vizelnek arra a két helyre. A másik pedig nem tudjuk...érzi hogy odapisilt az egyik és ő is ezt teszi?

Csináljuk azt hogy 3 óránként levisszük délután?

Lent falat, és egy hétig mondjuk éjszakázok és figyelem amikor kisunnyognak, akkor szidás.

2015. febr. 23. 00:03
 3/14 anonim ***** válasza:
Nincsenek véletlenül egy egész picit elkapatva? :)
2015. febr. 23. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

De, nagyon is! Holnap beszélni is fogok jóanyámmal hogy elég az ágyban alvásból meg a kutyának mindent szabad dologból, fekszenek a pisis helyükön aztán engedik be őket az ágyba. Most léptem bele zoknival mind a kettő pisijébe, most olyan pipa vagyok hogy az elalvás sem megy! :')

Csak nem tudom ennyi év után menni fog e ezekről a leszoktatásuk. Főleg hogy anyám eléggé tojik mindenre ilyen téren, én pedig hiába csinálom ha ők nem, nem ér semmit.

2015. febr. 23. 00:18
 5/14 anonim ***** válasza:

én annyit tudok,ha a kutyákat pisilés, egyebek után a sétából egyből viszik haza, azzal az állatpróbálja minéltovább visszatartani, hogy még kint lehessenek.


dolguk elvégeztével még hagyni kelleneőket szabadban, sétálni, futtatni, játszani, birkózni, stb

2015. febr. 23. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Felmentek esti séta után, és mennek belefelé a boxba aludni reggelig. Ez ilyen rossz szokás, ami mivel nincs korrigálva mivel nincsenek tetten érve, a szabad kategóriába tartozik mostmár. Ha egy rossz viselkedésforma szokássá válik, arról a legnehezebb leszoktatni az ebet. Én boxot javaslok. Folyamatos beszoktatással, és utána minden éjszakás használattal. (persze ha ki vannak vizsgálva és nincs semmi szervi bajuk, tehát h nem attól van-e)
2015. febr. 23. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Na, hát akkor meg is van a probléma valószínűsíthető oka, kicsit helyre kéne tenni az ebeket. A kor ezügyben nem számít, pár hete szedtem rendbe egy 11 éves kutyát, aki benyugtatózva is egész nap ordított gazdi után.

Ha anyut nem lehet megnevelni, hogy nevelje meg a kutyákat, akkor meg tényleg marad a box estére, bár az se biztos, hogy hosszú távon nyerő lesz, majd kiderül.

2015. febr. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Anya az valóban nem is akar tenni az ügy érdekében, pedig 3 napja próbálok beszélni vele. Arra próbálnám legalább rávenni hogy kutyaalmot használjanak, és ne a pisijükben kelljen este-reggel korcsolyázni...
2015. febr. 26. 20:43
 9/14 anonim ***** válasza:
Ha a probléma a nevelésükkel (illetve nem-nevelésükkel) van, akkor az nem fog segíteni. Ha a kutya jelölni akar, csak azért se fog az alomra járni.
2015. febr. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Most kipróbáltam azt hogy csináltam nekik pulóverből új tiszta fekhelyet saját szaguktól menteset (kitömtem, párnát raktam a közepébe)

és pár nap múlva már össze is pisilte valamelyik kutya...

Az a baj hiába teszek ezek ellen bármit ha anyámék pedig nem hajlandóak ugyan azt megcsinálni. Mintha nem is zavarná őket túlzottan hogy esténként belelépnek ők is. Feltakarítják, oszt' jól van az.. :/

A szagok pedig magukért beszélnek mert ha én nem lennék nem is szellőzne a lakás.

2015. febr. 26. 20:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!