Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Már miért lenne ciki, ha...

Már miért lenne ciki, ha valaki ölebet tart?

Figyelt kérdés

Több embertől is hallom, hogy ciki, ha valaki tért alatti méretű kutyát tart... nem hinném, hogy ezzel bármi baj lenne, ciki lenne, stb. Valakinek az tetszik/arra van pénztárcája, stb... az miért baj? főleg, ha normálisan megneveli. Példának okáért van egy ismerősöm, akivel nem bírjuk egymást, de minden elismerésem az övé... 2 csivavája, egy papillonja van, mind a 3 kutya BH vizsgás, tehát le a kalappal előtte... és őt is mindig cukkolják.

Vagy csak én vagyok ezen a véleményen...?


2015. febr. 23. 15:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem ciki, csak sokan a kistestű kutyákat üresfejű plázacicákkal azonosítják, ezért mondják, hogy az.

Nekem csak az a bajom a kistestű kutyásokkal, hogy (tisztelet a kivételnek) a legtöbb nem képes megnevelni a kutyáját, azt gondolják, hogy mivel kicsi, nem szorul nevelésre.

2015. febr. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A közhiedelem szerint az ölebek csak elkényeztetett kis szobacirkálók lehetnek. Szerencsére van példa jól szocializált kis termetű kutyákra is, de tényleg sok az olyan kiskutya, akit emberként kezelnek, babusgatják és teljesen ránő az ember fejére némelyik, illetve agresszív más kutyákkal, emberekkel. Nem csoda, hogy sokan fenntartással kezelik őket, én is inkább a tacskóktól félek, mint a nagyobbaktól.
2015. febr. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Na igen... nekem tkv-s havanesem van, nem olcsón vettem. Készülünk a BH-ra, kiállításokra járunk, tehát nem egy elhanyagolt kutya, de alig van játszótársa, mert bár a nála 10* nagyobb kutyákkal is gond nélkül eljátszik, mindenki elfordul tőlünk - mert kicsi...
2015. febr. 23. 15:37
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Keress neki olyan játszópajtit, aki méretben is passzol hozzá.

Én sem szívesen engedem oda kisebb kutyákhoz, legalábbis ismeretlenekhez a 30 kilós keverékem. Nem azért mert alapjáraton agresszív, de ha a kisebb agresszív és megharapja, akkor ő nem fog meghunyászkodni. Volt már hogy nekünk jött egy jack russel kan, akinek igencsak elkapta utána a grabancát. Leparancsoltam róla, így komolyabb sérülés nem történt, de mi van, ha a gazda épp nincs a helyzet magaslatán?

2015. febr. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Utolsó: az a baj, hogy a környéken kistestűek között tulajdonképp csak idegbetegek vannak, tehát kétnaponta átfurikázom a kutyát két várossal arrébb, mert ott vannak legközelebb normálisak.
2015. febr. 23. 15:55
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem ciki.Ėn legalábbis nem találkoztam személyesen ilyen véleménnyel.
2015. febr. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az a ciki, ha valaki egy életen át nem viszi ki a vagányul kinéző rottweilerét az udvarból, vagy nem mer a kaukázusija közelébe menni, mikor az eszik, vagy a német juhásza szétrágja a saját farkát, mert annyira túlteng benne az energia, vagy ha valaki képtelen kontrollálni a neveletlen "pitbullját". Vagy ha annyira dagadt a kutya, hogy mozogni sem bír. Az ciki. A kistestű kutya nem ciki, és aki ezt nem látja be, azzal nem érdemes leállni vitatkozni, mert ott eleve gondok vannak.
2015. febr. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Manka68 ***** válasza:
58%

Nem ciki. :-) Különben is kit érdekel mások véleménye???

Nagyon aranyosak tudnak lenni.

Bár azért vicces látvány egy 90kg-os pasi egy 2 kilós kutyával az oldalán. :-)

Én személy szerint a nagykutyákat szeretem, de azért nem ítélek el senkit, mert más az ízlése. :-)

Viszont nem engedném játszani a kuvaszomat egy ilyen kis kutyával, mert félek hogy véletlenül kárt tenne benne. Egy rossz lépés, és palacsinta lenne a kicsi.

A cukkolás pedig haverok között alap. :-)

Pedig imádjuk őket, és a kutyáikat is. :-)

2015. febr. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem ciki. Viszont én is gyarapítom a pici kutyákhoz nem odaengedősök táborát, ennek egyszerű oka, hogy a kutyám nagyon zsákmányos, és elkapnivalónak néz minden pici kutyát. Azért alapvetően elég jól kézbentartható, így azért nem menekülök, ha meglátok egy kiskutyát, de játszani valszeg nem fog vele a kutyám.
2015. febr. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!