Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kb. hány évig fog élni,...

Kb. hány évig fog élni, szerintetek?

Figyelt kérdés
Van egy fajtiszta ivartalanított, fiú, puli kutyusom. Most 7,5 éves. Minden nap 2x kap enni, reggel konzervet+ álatoknak való tésztát, este pedig tápot. Az oltásokat megkapja, és még SOHASEM VOLT BETEG! Egy másik puli kutyussal él a kertben, saját kutyaháza van, és mindig van előtte tiszta víz. Egyébként közepes magas, és 15kg. Imád futkározni, és nagyon aktív kutyus. Sok szeretetet kap, és nagyon kedves kutya. :) Szeretném, ha még legalább annyit élne, mint amennyi most. Szerintetek ez lehetséges, ha ugyanígy él, mint eddig? :) Kb. hány évig fog élni, szerintetek? ;)

2015. febr. 23. 15:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem negatív komment, de a büdös életben senki meg nem tudja mondani, meddig él a kutyád.

Tudod mit?

Én azt mondom , elél 15 évig. Ha nem, tévedtem :))

2015. febr. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%
És azt mi honnan a halálból tudjuk meddig fog élni? Lehet már holnap belevág a villám. Ne tégy fel hülye kérdéseket, nincs jövőbelátó ember.
2015. febr. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ez az étrend nem kutyáknak való, kivéve ha allergiás a valódi húsra, de ezt erősen kétlem. Ezekben nincs meg minden tápanyag, vitamin, ízületvédő, ami még kellene neki.

De hogy mennyit fog élni, az nagyban függ a genetikájától is, sajnos nem tudni, van-e hajlama daganatra, más szervi betegségre, aminek a kockázata sajnos az idő előrehaladtával nő.

De reméljük és kívánom, hogy éljen még ugyanennyit egészségesen! :)

2015. febr. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Sajnos előre nem lehet látni, meddig fog élni. Mindenesetre reméljük a legjobbakat. Ha pedig netán mégis beteg lenne egyszer, ne késlekedjetek a dokival. Kívánom hogy sokáig éljen egészségben :)
2015. febr. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 vatafak ***** válasza:
*fajtatiszta...puli?15kg? az egy hangyányit soknak tűnik nekem a méretéhez képest, hacsak nem akkor mérted amikor ronggyá ázott az a rengeteg szőre :)
2015. febr. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Jön ismét a kullancs-szezon, arra is nagyon kell ügyelni, főleg egy pulinál, nem fogod meglátni a bundájában és évről-évre több az olyan kullancs, ami betegséget terjeszt. Babézia, Lyme-kór egyaránt. Kiltix nyakörvet, vagy más vízálló és tartós bolha és kullancs elleni nyakörvet tegyél rá, hogy ne forduljon elő. Olcsót nem érdemes venni, 2-3 hétig, ha használ.
2015. febr. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Vigyàzzatok az oltàsokkal. Egy ausztriai àllatorvosnö egy könyvet ìrt a gyogyszer ès tàpgyàrak különleges mòdszereiröl, mikènt tudjàk hàzi kedvenceink èletèt leröviditeni. Az oltòanyagokban a tartosìtoszer (Aluminium, higany) mèg az embereknèl is ràkot okoz. Egy oltòanyag hatàsa 7-9 èvig is eltart. Hogy mièrt kell az orvosok szerint èvente oltani? Hogy fizessetek! Ebböl èlnek. Mi nem oltassuk a kutyàinkat, csak a veszettsèg ellenit. Kölyök korban megkaptàk az elsö 3 oltàst ami majdnem èletük vègèig elèg lesz. Ami pedig a kutyatàpokat illeti: Azok az olajak amiket összegyüjtünk ujrahasznosìtàsra(ègett ètolaj, zsìrok, motorolaj az èrtetlen idiòtàk miatt) azokat a kutyatàpra spriccoljàk hogy az iparilag elöàllìtott vitaminok megtapadjanak rajta. Hidegen préselt kutyatàp az ilyen kàros anyagoktòl mentes. a kutyàd èlete csak ilyen kis aprosàgoktòl függ. Na meg a genetikai öröklödèstöl is.
2015. febr. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
húúú a reggelije nagyon nem szimpatikus. kutyáknak való tészta? az mi a franc? tuti mű kaja nem jó és a konzervnek 80%-a víz szóval az száraztápra ízesítésnek jó max, vagy csak nasinak. és amúgy egy puli átlag életkora 12-16 (optimizmus!) körül mozog, de ne ezen agyalj élvezd amíg van!
2015. febr. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Bitos hogy sokaig fog elni csak nekem hidd el es elvezdd ki minden pillanatat hogy ott van melletted <3

Utoirat: tudod kivagyok ;-)

2015. febr. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Aki értelmes választ adott, annak köszönöm, hogy megértette a kérdést, aki meg pattogott, hogy nem lát a jövőbe, annak üzenem: Nem jóslatot kértem, csak érdeklődtem, hogy lehetséges-e! Amúgy sem kötelező válaszolni(főleg, ha nem értelmezted jól a kérdést). Ja, am tényleg 15kg, de nem vagyok biztos benne, h van törzskönyve, szóval azt a "fajtiszta" dolgot lehetséges, hogy elírtam. És ez csak az átlagos étkezése, van, amikor mást kap(pl. csirkehús főzve). Ja amúgy aki "nem jós", annak mondtam: Negatív kommentet nem kérek!
2015. febr. 26. 20:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!