Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Üdv! Labrador kiskutya 6 7-es...

Üdv! Labrador kiskutya 6 7-es korban idomitható? Nagyon játékos kutya és most kaptam nem régen és szeretném tanítani, foglalkozni vele megtanitani egyes "funkciókra" És szerintetek nem fiatal még az idomitáshoz?

Figyelt kérdés

2015. febr. 23. 18:54
 1/9 anonim ***** válasza:

De, nagyon fiatal az idomításhoz.

De a neveléshez nem. :)

Sok sikert!

2015. febr. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

6-7 hetes kutyát az anyja és az alomtestvérei tanítják, ez egy nagyon fontos időszak az életében. 8 hetes kor előtt nem lett volna szabad elhozni!

Egyébként pedig az első naptól fogva, ahogy nálad van, el kell kezdeni tanítani (nem idomítani!). Tanítani a nevére, hogy kedves hívásodra hozzád jöjjön, hol a helye, szobatisztaságra elkezdeni szoktatni, nyakörvhöz, majd pórázhoz szoktatni stb. Ezek az első dolgok, amiket meg kell tanulnia.

2015. febr. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%

Még ahhoz is fiatal, hogy nálatok legyen. A törvény szerint is. Kutyát pedig nem idomítunk, hanem nevelünk és tanítunk. Funkciói sincsenek, nem mosógép.

Próbálkozni lehet, mondjuk először ültetéssel, de csak néhányszor rövid ideig, de inkább sok játékból álljon a foglalkozás. Miután pedig megkapta a szükséges oltásait, sokat vigyétek kutyák közé, mert az életéből kimaradt egy nagyon fontos szakasz szocializációs szempontból. 3 hónapos kortól kutyaovi, később pedig kutyaiskola erősen ajánlott.

2015. febr. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Tanítható, de előbb meg kell szoknia az új helyét, az új családját, egyébként meg nem is lehetne nálad! Még minimum két hetet az anyja mellett kellene töltenie a szocializáció miatt!
2015. febr. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Elnézésést a kifejezésért! Tanitanit akartam mondani csak kicsit rosszul fejeztem ki magam.. Hát igen még korán hoztuk el őt.. Egyébként nagyon intelligens kutyus és már hozzá szokott a nyakörvhöz is és már hallgat is a nevére!! Nagyon okos kutyus! :)
2015. febr. 23. 20:05
 6/9 anonim ***** válasza:
Szaporított ideggyenge keverék, nem Labrador... Remélem elég vastag a pénztárcátok a szinte biztosan kialakuló diszplázia, és szem-és bőrbetegségek kezelésére. Még akkor sem biztos, hogy teljes életet tud élni a kutya ha gazdag vagy. Ja, és gratulálok ahhoz is, hogy támogattátok a szaporítókat, és tovább rontjátok az amúgy is borzalmas magyar Labrador állományt... :)
2015. febr. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha most hat hetes, és már hallgat a nevére, mennyi idősen hoztátok el?
2015. febr. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
6hetesen már kutyasuliba is mehettek és tanítani, nem idomítani.
2015. febr. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
úristen bocsánat ezt rohadtul elnéztem, utolsó vagyok úgy értettem hónapos. 6hetes még nálad se lehet. csak 8hetesen lehet elhozni bocsi nagyon! még bőven ne kezd el még 8hetesen mikor elhozod se ráérsz még
2015. febr. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!