Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy viselnetek, ha mast...

Si. kérdése:

Hogy viselnetek, ha mast valasztana?

Figyelt kérdés

5 honapos keverek "kis"kutyank lett nemreg. Parommal kozosben van ugymond (egyutt elunk, szoval o lett a harmadik csaladtag :) ). Parom midnig azt mondta, hogy az en kutyam. En kezdettol fogva kozoskent emlegettem, nem csak az enyem, nem is csak az ove, csaladtag. En adok neki enni, en jatszok vele, en viszem setalni, velem tanul, parommal csak otthonjatszik, vagy amikor neha kozosen megyunk setalni. Es megis, a kiskutyan teljesen erezheto hogy szaz szazalekik a paromert van oda. Ha mindharman kint vagyunk, nem iagazan erdekli, hogy en is ott vagyok, csak a paromhoz rohangal, ora nez, mellette megy. (amikor csak ketten vagyunk, amugy midnen okes) otthon is igy megy ez. Raadasul az a mocsok szerelmem meg el is kezdte mostmar az O kutyajakent emlegetni neha.


Nem problema, csak rosszul esik, hogy en foglalkozok vele, es megis inkabb vele akar lenni... voltatok mar igy?



2015. febr. 24. 11:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez valószínűleg azt jelenti, hogy párod viszonyul egészségesen a kutyához, te meg talán kicsit túl sokat lógsz rajta, túl engedékeny vagy vele, túl sokat tutujgatod ok nélkül. A kutyák a közhiedelemmel ellentétben nem a szeretetre buknak, meg nem arra, ha körülöttük forog a világ; sokkal jobban szeretik, ha van egy határozott vezetőjük, akikért ők odáig lehetnek, és akinek lehozhatják a csillagokat az égről. Ezért szoktak a tartózkodóbb, határozottabb emberekhez húzni. Szóval ez nem választás kérdése nála, mármint persze, választás, de befolyásolható, mert a ti viselkedésetek váltja ki belőle ezt a magatartást :)
2015. febr. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem anno azt mondta a "tenyésztőnk", hogy más az, amikor a kutya valakihez tartozik és más, mikor valakit "csak úgy" szeret. Érette ezt arra, hogy pl. a páromnak jobban örülnek a kutyák, mikor hazaér, de csak azért, mert ritkábban látják. Viszont amikor egy réten elindulunk két irányba, velem jöttek a kutyák, hívás nélkül :) (azóta már változott egy kicsit a helyzet, az egyik kutya jobban ragaszkodik hozzá, mert mostanában ő foglalkozik vele többet).
2015. febr. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Elso, tok jogosnak tunik a valaszod, bele is gondoltam, de nem igy va. Abszolut nem tutujgatom, raadasul kertben van, szoval egyikunk sem log rajta sokat. A setalason kivul egyforman foglalkozunk vele, tanulni kint szoktunk, setaidoben, otthon abszolut "megoszott" a figyelem, kutyuli ofennsege tobbnyire egyedul elfoglalja magat a kertben, ha kint vagyunk a seggunkben van, egy egy siminel nem nagyon kap tobbet olyankor. (nem akarjuk hozzaszoktatni, hg egyedulleni rossz, ha ertitek mire gondolok. boldoguljon csak egyedul is) Erdekes kulonben, neha ingadozik. Neha utanam jon, nem outana, de az esetek tobbsegeben en le vagyok szavazva.:D
2015. febr. 24. 11:44
 4/7 anonim ***** válasza:

Attól még lehet ez a felállás, csak nem ilyen egyértelműen :) Az érzékenyebbjének elég, ha érzi, hogy az egyik félnél van elvárás, a másik meg feltétel nélkül szereti. Nyilván annál fog teperni, akinél kell :)

De amúgy tényleg lehet az is, hogy aki ritkábban foglalkozik vele, azzal törődik inkább, fene tudja.

2015. febr. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyáim is kicsóválják a farkukat a helyéből, mikor hazaér a férjem, aki pedig "csak" játszik velük és (szégyentelenül) eteti őket az asztaltól, amiért pedig nálam selyemzsinór jár. Bújnak hozzá, körülrajongják meg minden. De séta közben nekem pl. egy szavamra ugranak, a férjemnek meg könyörögni kell nekik, hogy menjenek oda hozzá. Ha szétválunk, velem tartanak.

Szerintem ő a "jófej nagybácsi" a családban, aki cukrászdába viszi a gyerekeket hétvégente és nintendót vesz karácsonyra, de azért örökbe nem kellenének neki. :) De a gyerekek persze, hogy az ő nyakába ugranak üdvözléskor, nem anyuéba, aki már megint veszekszik, mert kupi van a gyerekszobában.


Amúgy apám meg kifejezetten nem szereti a kutyákat, nem is ért hozzájuk, és nem is érdeklik. Ennek ellenére a kutyáink, mikor apám hétvégente az udvaron dolgozott, nem tágítottak a sarkából, imádattal lesték minden mozdulatát, mert azt, hogy méla undorral ignorálta őket, ők úgy értelmezték, hogy "Hű, ez aztán a falkavezér!"

2015. febr. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igazad lehet. Es tetszik a verziod.:)
2015. febr. 24. 12:41
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem kérdőjelezném meg, amit akumi mond, mert kevés vagyok hozzá, de tény, hogy aránylag laikusként engem ez egyértelműen a nagybácsi és a gyerekek kapcsolatára emlékeztet. Négy kisgyerek nagybátyja vagyok és hát tényleg :)
2015. febr. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!